„SuperLudzie”: Maciej Jaraszek i Sylwia Gajewska bohaterami trzeciego odcinka

Program „SuperLudzie” to wyjątkowa seria dokumentalna, opowiadająca o osobach niepełnosprawnych, które pokazują, że w życiu nie ma dla nich żadnych barier i granic. Swoją postawą motywują innych do działania i udowadniają, że niczym nie różnią się od osób sprawnych fizycznie oraz łamią wszelkie stereotypy.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

W trzecim odcinku programu „SuperLudzie” przybliżymy widzom sylwetki kolejnych bohaterów. Pierwszym z nich jest Maciej Jaraszek. Maciej był niegdyś zapalonym motocyklistą, jednak kilka lat temu, wskutek wypadku, stracił rękę. Wówczas jego życie bardzo się zmieniło. Szczęśliwie, udało mu się je na nowo poukładać i zaczął spełniać swoje marzenia. Poznał wspaniałą kobietę, która została jego narzeczoną i pracuje jako fizjoterapeuta w łódzkiej klinice rehabilitacji, gdzie m.in. także pomaga ludziom po wypadkach. Ponadto, jego ogromną pasją stał się jeden z najbardziej wymagających sportów – triathlon, na który obecnie Maciej poświęca większość swojego wolnego czasu.

Druga bohaterka to Sylwia Gajewska – piękna, młoda dziewczyna, której pasją jest modeling. Mimo, że od dziecka choruje na artrogrypozę (wrodzoną sztywność stawów) i ma dysfunkcję rąk, postanowiła rozwijać swoją pasję i w 2014 roku założyła pierwszą w Polsce agencję  dla niepełnosprawnych modelek i modeli. Dzięki temu, może rozwijać swoje umiejętności oraz pomagać innym niepełnosprawnym w spełnianiu marzeń.

Cykl dokumentów prowadzi Maciej Dowbor. Premiera trzeciego odcina odbędzie się w niedzielę, 26 listopada, o godz. 11:00 i 17:00 na antenie stacji Super Polsat (powtórka: sobota, 2 grudnia, godz. 11:00).

————
Źródło: Informacja prasowa.
Nadesłała: Karolina Wierzbicka/Dash Media Group SC.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL