Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych: Piękna medalowa sobota w Abu Zabi!

Za nami kolejny emocjonujący dzień podczas Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Abu Zabi. W sobotniej rywalizacji biało-czerwoni zgarnęli wielki wór medali.

W jeździe indywidualnej na czas po złoty medal sięgnął Bartosz Sadkowski. 19-latek o dwie sekundy był szybszy od trzy lata starszego Elhocine Bouzada z Algierii. Podium uzupełnił Nayankumar Gopalbhai Devadhariya. Biało-czerwoni na tym jednak nie poprzestali. Ze srebra cieszył się w tej konkurencji również Jarosław Lektarski, który w swojej grupie przegrał jedynie z Pakistańczykiem Muhammadem Imranem Ghaffarem. Podium uzupełnił Harivansh Samanth Dantoor z Indii. Piątą lokatę zajęła Weronika Żabierek.

Trzy złota w gimnastyce                               Kolejne „krążki” wpadły nam w gimnastyce sportowej. Justyna Salwa była najlepsza w ćwiczeniach na równoważni. 34-latka pokonała Elenę Antoniou z Cypru oraz Włoszkę Stefanię Coneglian. Polka triumfowała również w ćwiczeniach na poręczach asymetrycznych oraz wieloboju. Kolejny medal, tym razem brązowy, dorzuciła w ćwiczeniach wolnych.

Na pływalni znów złoto

Po wczorajszym złocie Sebastiana Cofki na pływalni mieliśmy kolejne wspaniałe chwile. Triumf w wyścigu na 100m stylem stylem zmiennym odniosła Kinga Iwańska. Polka pokonała dystans w czasie 1:47.43 min. Za nią uplasowała się Dayana Yereina Powery z Kajmanów (1:56.35 min.), a podium uzupełniła Włoszka Cristina Isacchi (2:11.39 min). To nie są pierwsze medale dla Kingi, cztery lata temu w Los Angeles cieszyła się że zdobycia srebra w sztafecie mieszanej 4x50m oraz dwóch brązowych krążków na 100m st. zmiennym oraz na 100m stylem klasycznym. To nie był jedyny dziś start naszego reprezentanta w pływaniu, siódmy na 50m stylem dowolnym był Michał Mikityszyn.

Sukcesy święciliśmy również w lekkiej atletyce. W oszczepie srebro wywalczyła 20-letnia Patrycja Wiloczyńska. Polka rzuciła 10,91m. Przegrała jedynie z młodszą o rok zawodniczką z Rwandy Marceline Mushimiyimaną (12,51m). Podium uzupełniła Alina Estera Moldovan z Rumunii (8,40m). Magdalena Czajka była szósta na 200 metrów.

Krążki też w ciężarach

42-letni Rafał Skoczek cieszył się dziś z trzech medali. Najlepiej poradził sobie w wyciskaniu, gdzie przegrał jedynie z Zen Chenem z Chin. W martwym ciągu był trzeci. Dodatkowo w kombinacji obejmującej martwy ciąg, wyciskanie na ławce i przysiad dorzucił kolejny brąz.

Historyczny medal w judo

Srebrny medal w judo wywalczył Marcin Liszcz. Nasz zawodnik wygrał z Izraelczykiem Dekel Bar Nirem i reprezentantem Monako Clementem Collonem. Jedyną porażkę zanotował z Noelem Goncalvesem z Portugalii. Jest to pierwszy medal w judo dla naszego kraju na tej imprezie.

W sportach drużynowych ze zmiennym szczęściem

Drugie zwycięstwo w Abu Zabi zanotowały nasze piłkarki. Po wcześniejszej wygranej nad rywalkami z Samoa, tym razem pokonały 2:0 od Białorusinek. Niestety drugą porażkę zanotowała nasza drużyna koszykówki. Biało-czerwoni przegrali 12:40 z Cyprem, a w piatek lepsi byli od nich Grecy.

Pozostałe starty

Piąta w jeździectwie była Marta Borowska (konkurencja English Working Trails), zaś szósta w bowlingu była Teresa Cicha. W sobotę Polacy startowali również w badmintonie. Swoje pierwszs mecze w tenisie ziemnym rozegrali Łukasz Kwapiszewski (wygrana 2:0 z Hendricusem Snepvangersem) oraz Sylwia Ubych (porażka 0:2 z Holenderką Imrą de Wolf). Zmienne szczęście mieli za to nasi tenisiści stołowi. Dwa zwycięstwa zanotowała Małgorzata Królik, zaś dwie porażki Mateusz Zdaniukiewicz. Dwa mecze w bocci rozegrał Daniel Rzeźnicki. Wygrał on 10:7 z Erwinem Eugene Dirkoszem z Aruby oraz 7:4 z Muhammadem Fraz Shahem z Pakistanu.

[Tekst w aktualizacji]

————

Screen: ESPN.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL