Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych: Piękna niedziela w wykonaniu Polaków!

Polska reprezentacja nie zwalnia w Abu Zabi tempa. Niedziela okazała się kolejnym wspaniałym, pełnym medali dniem. Oto meldunek z dzisiejszych startów!

Drugi medal w kolarstwie zdobył Jarosław Lektarski. Po wczorajszym srebrze w czasówce na 2 km, tym razem sięgnął po złoto w indywidualnej jeździe na czas na 5 km. Polak pokonał Lievena Melsa z Belgii i Dereka McKenzie z Wielkiej Brytanii. Był to jedyny start naszego reprezentanta w kolarstwie dzisiejszego dnia, za to skuteczność 100%!

Działo się również w lekkiej atletyce. Drugi w pchnięciu kulą był Mateusz Januszkiewicz (9,41m). 23-latek przegrał z Duncanem Thomasem Wattersonem (Wyspy Man), który oddał pchnięcie na odległość 10,04m. Podium uzupełnił Duńczyk Mikkel Nyhave Andersen (8,90m). Trzecia była w kuli Karolina Skitek, która z wynikiem 6,70m uplasowała się za Neą Tilli z Finlandii (8,06m) oraz Zhi Yu Chen z Chińskiego Tajpej (7,08m). Siódma również w tej konkurencji, w innej grupie startującej była Patrycja Wiloczyńska.

Medalowe wrotki w wykonaniu Polaków

Trzy medale wpadły nam we wrotkach. W wyścigu na 300 metrów Krzysztof Wieczorek pokonał Sherifa Mohameda Nadę z Egiptu i Mubaraka Mohammeda M H Al-Hebabi, ciesząc się ze złotego medalu! Razem z Patrycją Scheibe wywalczył również brąż w sztafecie 2x100m. Biało-czerwoni przegrali z Meksykiem i Paragwajem. Scheibe dorzuciła dziś również brąz w wyścigu na 300 metrów.

Boccia i bowling pełne emocji

W bowlingu bezkonkurencyjny okazał się Robert Litaszewski. Za 44-latkiem uplasowali się Eric Smets (Belgia) oraz Carlton Thompson (Bermudy). Szóste miejsca w swoich grupach zajmowali Witold Hornung i Teresa Cicha. Po wicemistrzostwo w bocci sięgnął Daniel Rzeźnicki. Po wczorajszych dwóch wygranych, dziś pokonał Loggie Kennady Loraina (Saint Vincent i Grenadyny) 11:7 oraz przegrał 4:10 z Philipem Bialkem z Kanady. To właśnie reprezentant spod znaku ,,Klonowego Liścia” cieszył się ze złota. Brąz trafił w ręce Loraina. W bocci startowała dziś Agnieszka Cieluch, przegrała jednak 4:11 z Alyą Abdallą Alhadhrami (ZEA) oraz 6:7 z Tahereh Yahgobi Kalourazi (Iran).

Emocje były również w judo. Po 4 walkach Angelika Stachowiak wywalczyła medal olimpijski! Polka tym samym powtórzyła sukces Marcina Liszcza, który w sobotę wywalczył medal tego samego koloru! Angelika na co dzień trenuje pod okiem trenera Dariusza Migdałka.

Jacek Czarnecki sięgnął po dwa medale w jeździectwie: złoto w skokach oraz srebro w konkurencji English Working Trails. Złoto w tej drugiej specjalności powędrowało do 31-letniej Darlene Milord z Haiti. Ze srebra w tenisie stołowym cieszyła się Małgorzata Królik. Polka zanotowała dwie wygrane i jedną porażkę. Triumfowała niepokonana reprezentantka Japonii Erika Usui. Trzecia była Karen Green z Wielkiej Brytanii.

Piłkarki z trzecią wygraną

Piłkarki zagrają o złoto

Po wygranej z Samoa oraz Białorusią tym razem nasza ekipa rozgromiła 9:0 rywalki ze Sri Lanki. Biało-czerwone staną we wtorek przed szansą walki o złoty medal. Trzecią porażkę odnotowała nasza ekipa w mieszanej koszykówce. Tym razem lepsi 36:19 byli Chińczycy, a biało-czerwoni zajęli czwartą lokatę w zawodach.

Pozostałe starty

Na czwartym miejscu zakończył zmagania w tenisie stołowym Mateusz Zdaniukiewicz. 17-latek wygrał dziś 3:0 z Naifem Alshammarim (Arabia Saudyjska) i przegrał 1:3 z Anthuanem Lorią z Kostaryki. Bilans 1:3 nie pozwolił mu na zajęcie medalowej pozycji. Złoto wywalczył Faris Almateq (Arabia Saudyjska), drugi był Anthuan Loria, a trzeci Almuhanad Al-Siyab (Oman). Dziś nie udało się sięgnąć po medal w pływaniu. Tuż za podium w wyścigu na 50m st. klasycznym był Marcin Ołdyński, a piąty na 200m st. dowolnym Sebastian Cofał. 16-latek wcześniej sięgnął po złoto na 100m st. grzbietowym.

W tenisie nasz mikst Łukasz Kwapiszewski/Sylwia Ubych przegrał 0:2 z Węgrami Istvanem Cservenką oraz Alexandrą Keresztesi.

————

Screen: ESPN.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL