Świetny występ polskich kolarzy na Majorce, Wilk triumfatorem

Trzech kolarzy ręcznych z Polski reprezentowało nasz kraj podczas zawodów Mallorca Hand Bike Tour. Polacy na pięknej hiszpańskiej wyspie spisali się znakomicie, w kategorii open (oraz H4) wygrał Rafał Wilk, zaś w kat. H3 triumfował Rafał Szumiec przed Mateuszem Witkowskim.

Zawody na Majorce rozpoczęły się od rywalizacji drużynowej, w której ostatecznie nasi reprezentanci nie wystartowali. Indywidualne zmagania składały się zaś z trzech etapów, w tym między innymi etapu górskiego oraz indywidualnej jazdy na czas, która kończyła zawody. Rywalizację open wygrał trzykrotny mistrz paraolimpijski Rafał Wilk, który okazał się najlepszy na każdym z etapów. 43-latek w swojej klasie niepełnosprawności H4 pokonał Paco Fustera Sallersa z Hiszpanii oraz Brytyjczyka Alexa Brooke-Turner. Biorąc pod uwagę zawodników z kategorii niepełnosprawności H3 pierwsze miejsce zajął kolarz GTM VeloAktiv Kraków – Rafał Szumiec. Drugi był Mateusz Witkowski (IKS Smok), zaś podium uzupełnił Alan Scrivener z Wielkiej Brytanii.

Poniżej pełne wyniki Mallorca Hand Bike Tour 2018:

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL