Fot. Paweł Jaworski

Szablistki ze srebrem w drużynie. Siedem medali polskich szermierzy na Pucharze Świata w Pizie

Siedem medali przywieźli polscy szermierze na wózkach z trwającego w Pizie w dniach 16-19 marca Pucharu Świata. W ostatnim dniu zawodów srebro w turnieju drużynowym wywalczyły nasze szablistki.

Szermiercze zawody w Pizie okazały się trzecim już turniejem rangi Pucharu Świata, z którego rezultaty zalicza się do rankingu kwalifikacyjnego do przyszłorocznych igrzysk paraolimpijskich w Paryżu. W międzynarodowej rywalizacji we Włoszech uczestniczyło około 200 szermierzy na wózkach z 27 krajów, wśród nich 19 biało-czerwonych. Po raz pierwszy od igrzysk w Tokio na planszach mogliśmy oglądać Chińczyków, których obecność mocno namieszała przy podziale medali.

Polscy szermierze zawody pod Krzywą Wieżą z całą pewnością zaliczyć mogą do udanych. Indywidualnie bowiem sześć razy meldowali się na podium. W potyczkach szablowych nie do zatrzymania okazali się Kinga Dróżdż oraz Michał Dąbrowski, a zdobycie brązowych krążków mogli celebrować Jadwiga Pacek i Adrian Castro. Dąbrowski zdeklasował także konkurentów w zmaganiach szpadowych, pokonując w wielkim finale reprezentacyjnego kolegę Kamila Rząsę.

Ostatni, siódmy medal do tego okazałego dorobku dołożyły nasze szablistki – Kinga Dróżdż, Marta Fidrych, Jadwiga Pacek i Patrycja Haręza, które w niedzielnym finale uległy 30:45 znakomicie fechtującym Gruzinkom i sięgnęły srebro. Wcześniej Polki rozegrały dwa wyrównane mecze z Chinkami oraz Ukrainkami, zwyciężając w obu 45:39. Na szóstej lokacie w szpadzie uplasował się z kolei kwartet w składzie Dariusz Pender, Michał Nalewajek, Norbert Całka i Michał Dąbrowski. Biało-czerwoni rozbili 45:22 Japończyków, a o wejście do czwórki przegrali dwoma trafieniami 43:45 z Ukraińcami. W walkach o miejsca 5-8. najpierw rozprawili się 45:37 z Francuzami, by w kolejnej ulec 43:45 Włochom.

Kolejne szermiercze zawody Pucharu Świata już za miesiąc rozegrane zostaną we Francji. Ich gospodarzem w dniach 20-23 kwietnia będzie położona w południowo-wschodniej części kraju miejscowość Nîmes.

Medaliści Pucharu Świata w Pizie:

Złoto (3):

Michał Dąbrowski – szabla indywidualnie, kat. B
Kinga Dróżdż – szabla indywidualnie, kat. A
Michał Dąbrowski – szpada indywidualnie, kat. B

Srebro (2):

Kamil Rząsa – szpada indywidualnie, kat. B
Kinga Dróżdż, Marta Fidrych, Jadwiga Pacek, Patrycja Haręza – szabla drużynowo

Brąz (2):

Adrian Castro – szabla indywidualnie, kat. B
Jadwiga Pacek – szabla indywidualnie, kat. B

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL