W niedzielę zakończyły się w Warszawie mistrzostwa Polski w szermierce na wózkach. Medale krajowego czempionatu wręczone zostały po raz dwudziesty szósty w indywidualnych turniejach szabli, szpady oraz floretu.

Rywalizacja o medale XXVI edycji mistrzostw Polski w szermierce na wózkach przeprowadzona została w formule open. W pierwszym dniu zawodów wyłonieni zostali zwycięzcy w indywidualnym turnieju szablowym. Prym na planszy wiodła w tej broni Kinga Dróżdż, wieńcząc znakomity sezon podwójnym złotem. W wielkim finale otwartych rozgrywek wyższość naszej wicemistrzyni świata zmuszony był uznać Rafał Treter, a stawkę na podium uzupełnili Michał Siatkowski wraz z Adrianem Castro. Po drugi tytuł 25-letnia Dróżdż sięgnęła w zmaganiach kobiet, wyprzedając w końcowej klasyfikacji Martę Firdych oraz Jadwigę Pacek. Po dwa medale sięgnął również Castro będący najlepszym zawodnikiem kategorii B. Tu z kolei srebrny kruszec powędrował do Michała Dąbrowskiego, a z brązu cieszył się Marcin Karbownik.

Medaliści w turnieju szablowym

W sobotę poznaliśmy nazwiska zwycięzców krajowych zmagań w turnieju floretowym. W kategorii open bezkonkurencyjny okazał się Dariusz Pender. Najbardziej utytułowany i doświadczony w polskiej reprezentacji zawodnik w pojedynku o złoto rozprawił się z Michałem Nalewajkiem. Brązowe krążki zgarnęli ostatecznie Norbert Całka oraz Jacek Gaworski, który dodatkowo wyjechał ze stolicy ze złotem za triumf w kategorii B. Do zdobytego dzień wcześniej brązu w szabli srebro tym razem dołożył Marcin Karbownik, natomiast brąz powędrował do Patryka Banacha. Wśród kobiet najlepsza była Anna Samel.

Medaliści mistrzostw Polski we florecie

W niedzielę broń skrzyżowali szpadziści stanowiący najliczniejszą grupę podczas trzydniowego maratonu startów. Konkurencji tej towarzyszyły największe emocje, nie obyło się również bez sensacyjnych rozstrzygnięć. Tytuł mistrza Polski w otwartej rywalizacji po finałowym zwycięstwie nad Dariuszem Penderem trafił do rąk Norberta Całki. Na najniższy stopień podium wskoczyli z kolei Michał Nalewajek oraz Patryk Banach. Ten ostatni stał się zarazem najlepszym szermierzem w B kategorii, w której dwa pozostałe krążki zgarnęli Michał Dąbrowski oraz Grzegorz Lewonowski. W kategorii C najlepszy był Łukasz Kołodziejczyk, a drugie miejsce zajął Sylwester Kałuża. Wśród kobiet mistrzostwo Polski zdobyła Patrycja Haręza, wygrywając pojedynek o złoto z Anną Samel. Brązowe medale otrzymały Karolina Kuczyńska wespół z Jadwigą Pacek. 

Nagrodzeni zawodnicy w szpadzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.