Szermierz Dariusz Pender sportowcem 20-lecia w Warszawie

Poznaliśmy nazwiska zwycięzców w XXI Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Warszawy. Laureatem w kategorii Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Warszawy 20-lecia został Dariusz Pender, dziewięciokrotny medalista paraolimpijski w szermierce na wózkach.

Formuła tegorocznej XXI edycji plebiscytu mającego na celu wyłonienie najlepszych sportowców Warszawy zdecydowanie różniła się od konkursów przeprowadzanych w latach poprzednich. Pandemia COVID-19 wyeliminowała w 2020 roku z kalendarza sportowych wydarzeń większość imprez, dlatego organizatorzy plebiscytu tym razem przyznali wyróżnienia w zaledwie trzech dostosowanych do nowych realiów kategoriach. Specjalna kapituła konkursowa osobiście dokonała wyboru Najlepszego Sportowca Warszawy 20-lecia oraz Najlepszego Sportowca Niepełnosprawnego Warszawy 20-lecia spośród triumfatorów obu kategorii na przestrzeni ostatnich dwóch dekad. Decyzję o wskazaniu zwycięzcy w kategorii Najpopularniejszy Sportowiec Warszawy 10-lecia pozostawiono z kolei w rękach internautów.

Decyzją kapituły pamiątkową statuetkę w kategorii Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Warszawy 20-lecia otrzymał Dariusz Pender, który w stołecznym plebiscycie zwyciężał trzykrotnie (2011, 2012, 2014). 46-latek przez międzynarodowe środowisko szermierki na wózkach uznawany jest za postać wybitną, cieszącą się ogromnym zaufaniem oraz autorytetem. To absolutny światowy top, jeśli chodzi o tę dyscyplinę. Pięciokrotnie uczestniczył w igrzyskach paraolimpijskich, z których w szpadzie i florecie przywiózł łącznie dziewięć krążków: dwa złote (w szpadzie indywidualnie – 2000 i 2012), trzy srebrne oraz cztery brązowe. Wielokrotnie sięgał po medale szermierczych mistrzostw świata i Europy, a także Pucharów Świata, zarówno w zmaganiach indywidualnych jak i drużynowych, i co niezmiernie cieszy, wciąż jeszcze nie powiedział ostatniego słowa.

Życzymy naszemu fechmistrzowi, aby podczas igrzysk paraolimpijskich, które na przełomie sierpnia i września odbędą się w Tokio, ta imponująca kolekcja powiększyła się o kolejne trofea.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL