Szermierze na wózkach uczczą Święto Niepodległości

103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości tradycyjnie uczczona zostanie przez szermierzy na sportowo, czyli… na planszy! Już w najbliższy czwartek 11 listopada na warszawskim AWF-ie odbędą się drużynowe integracyjne zawody szermiercze w szpadzie na wózkach. W tym roku impreza rozegrana zostanie już po raz osiemnasty.

Drużynowe integracyjne zawody szermiercze organizowane z okazji Święta Niepodległości Polski to impreza doskonale wpisująca się w ideę integracji w sporcie i poprzez sport. Impreza odbywa się co roku na warszawskim AWF-ie i ku wielkiej uciesze jej organizatorów, Integracyjnego Klubu Sportowego AWF Warszawa, wydarzenie to cieszy się niesłabnącą popularnością wśród osób pełnosprawnych, którym rywalizację ze sportowcami niepełnosprawnymi umożliwiają specjalistyczne przystosowane do pojedynków wózki szermiercze, a ewentualne różnice dotyczące sprawności niwelowane są poprzez zastosowanie handicapów punktowych.

Zgodnie z tradycją na czas trwania turnieju poszczególnym drużynom nadane zostaną patriotycznie brzmiące nazwy (np. „Orlęta Lwowskie”, „Cichociemni”, „Batalion GROM”, „Warszawskie Dzieci”, „Pierwsza Brygada” czy „Żołnierze Wyklęci”) nawiązujące do najważniejszych historycznych wydarzeń z okresu prowadzenia walk niepodległościowych, powstańczych oraz zrywów narodowo-wyzwoleńczych. Wszystkie pojedynki szpadowe odbywać się będą w duchu przyjaźni i braterstwa, którym przyświecają zasady fair play, a wyjątkowego charakteru całemu wydarzeniu nadawać będzie akompaniament pieśni patriotycznych.

Przed rokiem triumfatorami turnieju zostali „Cichociemni” walczący w składzie Norbert Całka, Wojciech Ryczek, Michał Zawada, pokonując w trzymającym do końca w napięciu finale 45:40 „Pierwszą Brygadę”, której trzon stanowili Grzegorz Lewonowski, Aleksander Atanassow oraz. Dominika Olejnicka. Możemy być pewni, że również tegorocznej osiemnastej edycji wydarzenia towarzyszyć będą niemałe emocje.

————

Fot. główne: Adam Frankowski/IKS AWF Warszawa

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL