Sześć medali badmintonistów w Indonezji

Cztery srebra i dwa brązy to dorobek reprezentacji Polski w badmintonie podczas rozgrywanego w dniach 23-28 sierpnia międzynarodowego turnieju FOX’s Indonesia Para Badminton International. Z medalami z Yogyakarty do kraju powrócą Oliwia Szmigiel, Daria Bujnicka oraz Bartłomiej Mróz.

W turnieju gry pojedynczej w kategorii SH6 (zawodniczki niskorosłe), w którym wystartowały cztery panie, nasze reprezentantki sięgnęły po dwa krążki. Srebro wywalczyła Oliwia Szmigiel, która w zmuszona była uznać wyższość jedynie Riny Marliny z Indonezji. Brąz przypadł natomiast Darii Bujnickiej.

Kolejny medal, tym razem srebrny, nasze zawodniczki zdobyły wspólnie w rozgrywkach deblowych, w których z racji zgłoszenia do rywalizacji czterech duetów organizatorzy połączyli kategorię kobiet i mężczyzn. Oliwia Szmigiel zajęła również drugą lokatę w grze mieszanej, łącząc siły z Peruwiańczykiem Hectorem Jesusem Salva Tunquem. Na czwartym miejscu sklasyfikowana została Daria Bujnicka występująca w parze z Xavierem Jie Rui Lim z Singapuru.

Dwukrotnie na podium meldował się w Indonezji Bartłomiej Mróz. W turnieju singla kategorii SU5 (zawodnicy z dysfunkcją kończyny górnej) nasz utytułowany badmintonista nie sprostał w finale wicemistrzowi paraolimpijskiemu z Tokio, Dhevie Anrimusthiemu, zgarniając tym samym srebro. W grze podwójnej z jego rodakiem Aryą Sadewą Polak znalazł się na najniższym stopniu podium.

————

📸 Para-Badminton Poland

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL