Sześć medali niesłyszących szachistów na mistrzostwach świata w Belgradzie

Z dorobkiem sześciu krążków polska reprezentacja niesłyszących zakończyła swój udział w mistrzostwach świata w szachach. Gospodarzem imprezy w dniach 25 czerwca – 6 lipca był Belgrad.

Biało-czerwoni uznawani są za jedną z najlepszych reprezentacji szachowych na świecie, co potwierdzili podczas tegorocznych zimowych igrzysk w tureckim Erzurum. Nie zawiedli również w stolicy Serbii, gdzie o indywidualne medale w szachach klasycznych, błyskawicznych oraz szybkich rywalizowali zawodnicy z 28 krajów.

Trzykrotnie na podium mistrzostw świata stanął Paweł Piekielny, zdobywając medale w trzech kolorach. Lider polskiej reprezentacji okazał się bezkonkurencyjny w szachach szybkich, a ponadto sięgnął po srebro w szachach klasycznych oraz po brąz w błyskawicznych.

Złoto i mistrzowski tytuł przywiózł również Krzysztof Chęciak, który zatriumfował szachach klasycznych w turnieju open. Dwa brązowe krążki, w szachach szybkich i klasycznych, wywalczyła natomiast Zuzanna Łukasik.

————

Fot. Polski Związek Sportu Niesłyszących

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL