Sześć medali polskich wioślarzy podczas mistrzostw świata i Europy w Pradze

Sześć medali to dorobek polskiej reprezentacji na mistrzostwach świata i Europy w wiosłowaniu na ergometrach, które w piątek i sobotę odbywały się w Pradze.

W równolegle rozgrywanym w stolicy Czech czempionacie globu i Europy w wioślarstwie halowym biało-czerwone barwy reprezentowali Jolanta Majka, Michał Gadowski, Arkadiusz Skrzypiński oraz Jan Folga. Trener kadry Tomasz Kaźmierczak może być zadowolony z postawy swoich podopiecznych, którzy z najważniejszej tegorocznej imprezy rozgrywanej pod dachem przywieźli sześć krążków.

Podwójne złoto w piątkowej rywalizacji na dystansie 2000 metrów w PR2 wywalczyła Jolanta Majka. W tej samej kategorii po tytuł wicemistrza świata i kontynentu sięgnął Michał Gadowski, który podczas igrzysk paraolimpijskich w Paryżu celuje z Majką w medal w wyścigach mieszanych dwójek.

W grupie PR1 na 2000 metrów dwukrotnie piąty był Arkadiusz Skrzypiński. Dwie lokaty za nim uplasował się Jan Folga, który wczoraj przystąpił również do zmagań na 500 metrów, zdobywając w tej konkurencji ostatecznie wicemistrzostwo świata oraz złoto mistrzostw Europy.

————

Fot. Tomasz Kaźmierczak

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL