Szymon Klimza wystąpi w prestiżowych zawodach crossfitowych w Kanadzie!

Szymon Klimza jako jedyny Polak zakwalifikował się na międzynarodowe zawody WheelWOD Games i na początku lipca jedzie do Kanady, aby walczyć o zwycięstwo w najważniejszych zawodach crossfitowych osób z niepełnosprawnością na świecie.

Zarzut, rwanie i wyciskanie 65-kilogramowych sztang, swingi i martwe ciągi kettle’ami, podciąganie na drążku, ergometr wioślarski i narciarski oraz kilka innych ćwiczeń crossfitowych to zadania, jakie należało wykonać, aby wziąć udział w kwalifikacjach do WheelWOD Games 2019. To najważniejsze rangą międzynarodowe wydarzenie fitness dla sportowców z niepełnosprawnością motoryczną na świecie, które jest odpowiednikiem prestiżowych CrossFit Games dla osób w pełni sprawnych. O zakwalifikowaniu do zawodów decydowali sędziowie, po otrzymaniu zarejestrowanych w formie video pięciu treningów danego zawodnika, podczas których miał on do wykonania serię ćwiczeń siłowych zgodnych z wytycznymi.

Jedynie 12 najlepszych sportowców (mężczyzn i kobiet) zakwalifikowało się bezpośrednio do WheelWOD, które odbędzie się w Ontario w Kanadzie, w dn. 3-6 lipca 2019 roku. Wśród najsilniejszych i najbardziej wytrzymałych sportowców z niepełnosprawnością znalazł się Polak Szymon Klimza z Avalon Extreme.

Popularność treningów crossfitowych w naszym kraju sukcesywnie rośnie, co mnie bardzo cieszy. Poprzez mój udział w zawodach w Kanadzie, chcę pokazać, że nie ma rzeczy niemożliwych i zmotywować innych, w tym przede wszystkim osoby z niepełnosprawnością, do uprawiania sportu. Mam nadzieję, że będę godnie reprezentować mój kraj na tym wydarzeniu – mówi Szymon Klimza z Avalon Extreme.

Organizacja wyjazdu jest kosztowna, dlatego prowadzona jest zbiórka na portalu zrzutka.pl. Chętni mogą wesprzeć sportowca finansowo wpłacając darowiznę na subkonto w Fundacji Avalon (koniecznie z dopiskiem Klimza, 8751). Więcej informacji na stronie: https://www.fundacjaavalon.pl/jak_nam_pomoc/darowizna.html.

Klimza jest sportowcem, który uprawia m.in. dyscypliny wytrzymałościowe, narciarstwo alpejskie, sitwake’a, biegi ekstremalne czy kolarstwo. Do tej pory odniósł zwycięstwa w wielu zawodach crossfitowych, wakeboardowych i biegach ekstremalnych zarówno w Polsce, jak zagranicą. Dwukrotnie triumfował w jedynym w kraju ekstremalnym wyścigu na wózkach – Wheelmageddonie. Ponadto, zwyciężył w Battle of Europie w CrossFicie oraz wielokrotnie uczestniczył w mistrzostwach kraju zarówno w handbike’u, jak i w monoski. Obecnie trenuje przed lipcowymi zawodami WheelWOD 2019.

Na co dzień Avalon Extreme prowadzi regularne zajęcia z crosstreningu, które odbywają się 3 razy w tygodniu w Academy GCW w Warszawie. Ich program opiera się na wzroście kluczowych zdolności siłowych i wytrzymałościowych. Zwieńczeniem całorocznych treningów są zawody, w których osoby z grupy Adaptive, na co dzień trenujący w GCW, mogą wykazać się swoją sprawnością i rywalizować o zwycięstwo z innymi zawodnikami.

————

Informacja prasowa.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL