Fot. START Zielona Góra

Szymon Sowiński mistrzem świata w strzelectwie sportowym!

Trzy złote i trzy srebrne medale to dorobek polskiej reprezentacji w zakończonych w Al Ain (Zjednoczone Emiraty Arabskie) mistrzostwach świata w strzelectwie sportowym. Po ostatni dla biało-czerwonych mistrzowski tytuł we wtorek sięgnął Szymon Sowiński, który okazał się bezkonkurencyjny w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego standard.

40-letni Szymon Sowiński tegoroczny sezon startowy uznać może za znakomity. Wielokrotnie meldował się na podium imprez rangi mistrzostw Europy oraz Pucharu Świata, zapewniając sobie kwalifikację na igrzyska paraolimpijskie w Paryżu w 2024 roku. Podczas mistrzostw globu w Al Ain jako jedyny z polskich reprezentantów wywalczył dwa krążki. Najpierw w pistolecie pneumatycznym P1 zdobył srebro, by kilka dni później cieszyć się z pierwszego w karierze indywidualnego mistrzostwa świata. Rywalizację w pistolecie pneumatycznym standard P5, którą przyniosła wymarzony tytuł, zawodnik Startu Zielona Góra zwieńczył rezultatem 363 pkt. Plasującego się za nim Koreańczyka Sea Kyun Park od złotego medalu dzieliły zaledwie dwa punkty. Trzeci ze stratą pięciu oczek do Polaka był Ukrainiec Oleksij Denysiuk. Na wysokim siódmym miejscu sklasyfikowano Kacpra Pierzyńskiego, a Filip Rodzik ostatecznie 18.

W jednej z ostatnich konkurencji, strzelaniu z karabinka pneumatycznego leżąc R6, w biało-czerwonych barwach wystartowali Marek Dobrowolski oraz Emilia Babska. Oboje zakończyli swoje występy na etapie kwalifikacji. Dobrowolski uzyskał piętnasty wynik, a nasza mistrzyni świata w trzech postawach tym razem zamknęła 30-osobową stawkę. W finale poza zasięgiem rywali okazał się reprezentant gospodarzy, Abdulla Sultan Alaryani, który zwycięstwo przypieczętował z dorobkiem 250,5 pkt. Tytuł wicemistrza globu ze stratą 2,6 pkt. powędrował do Duńczyka Kaspera Hjortha Lousdala, a na najniższym stopniu podium znalazła się Niemka Natascha Hiltrop.

Medale polskich strzelców na mistrzostwach świata:

Złoto (3):

Barbara Moskal – karabinek pneumatyczny stojąc (VIP)
Emilia Babska – karabinek trzy postawy (R8)
Szymon Sowiński – pistolet pneumatyczny standard (P5)

Srebro (3):

Katarzyna Orzechowska – karabinek pneumatyczny stojąc (VIP)
Grzegorz Kłos – karabinek pneumatyczny leżąc (VIP)
Szymon Sowiński – pistolet pneumatyczny (P1)

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL