Tak wygrywa „Siłaczka” – dokument o Justynie Kozdryk już dostępny!

Polska Fundacja Paraolimpijska zaprasza na kolejny z cyklu filmów dokumentalnych o polskich paraolimpijczykach. Tym razem Robert Szaj i Michał Juszczakiewicz ciekawie prezentują sylwetkę Justyny Kozdryk, wielokrotnej medalistki mistrzostw Europy i świata (również wśród zawodniczek pełnosprawnych), srebrnej medalistki igrzysk paraolimpijskich z Pekinu, która od dwóch dekad nie opuszcza podium najważniejszych sportowych imprez.

Wspomnieniami z początków fantastycznej kariery dzielą się m.in. długoletni trenerzy Justyny – zarówno klubowi, jak i reprezentacyjni. O wrażeniach z pierwszego spotkania opowiada także były ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce, Robin Barnett, a obrazu mistrzyni dopełniają szczere opinie przyjaciół i…przełożonych. To swoista gwarancja wiarygodności, bo komu wierzyć, jeśli nie funkcjonariuszom służb publicznych?

Szczerości nie szczędzą też bliscy, którzy przyznają, że czołowa polska zawodniczka ma jedną poważną wadę… Na szczęście to zaraźliwy optymizm i bezkresna pogoda ducha wysuwają się tutaj na pierwszy plan. Mimo szczytowej formy, czołowa polska sztangistka snuje już trenerskie plany na dalszą przyszłość, a ich realizację od kilku lat uskutecznia – nie tylko w rodzinnym kręgu.

Dzięki swojej charyzmie zbudowała trwały most pomiędzy środowiskiem paraolimpijskim, a czołówką polskiego wyciskania sztangi, we wszystkich jego wariantach. Ciągle w światowym topie, ciągle z błyskiem w oku, bo przecież… nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Film „Siłaczka” powstał przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Od dziś można go obejrzeć na platformie TVP Sport [TUTAJ]. Poniżej prezentujemy zwiastun stanowiący  jedynie przedsmak tej niezwykłej historii.

Fot.: Fb Justyny Kozdryk.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL