Taniec na wózkach: Trzy brązy Polaków w pierwszym dniu mistrzostw świata!

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się biało-czerwoni w pierwszym dniu rozgrywanych w belgijskim Malle mistrzostw świata w tańcu na wózkach. Po brązowe medale w swoich konkurencjach sięgnęli Katarzyna Błoch, Paweł Karpiński, Joanna Reda oraz Nadine Kinczel.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Gospodarzem tegorocznych mistrzostw świata w tańcach na wózkach jest belgijskie Malle, nieco ponad 15-tysięczne miasto położone na północy tego kraju. W trakcie dwóch dni tanecznych zmagań na parkiecie zaprezentowało się blisko 170 zawodników z 22 krajów, którzy stoczyli walkę o komplety medali w 18 konkurencjach.

Na mistrzostwa świata wysłana została bardzo silna pięcioosobowa reprezentacja Polski, w składzie której znaleźli się:

Joanna Reda i Paweł Karpiński – mistrzowie Starego Kontynentu z ubiegłego roku z Koszyc w kategorii duo II w tańcach latynoamerykańskich oraz wicemistrzowie w tańcach standardowych,

Katarzyna Błoch i Marek Zaborowski – aktualni mistrzowie Europy w freestyle combi II, a także trzeci duet tychże mistrzostw w combi latin II,

Nadine Kinczel partnerująca Pawłowi Karpińskiemu, którzy mogą pochwalić się tytułem aktualnych wicemistrzów Europy w combi latin II.

Sobotni program obejmował występy solistów i solistek oraz par w konkurencjach combi latin i duo standard w klasach niepelnosprawnosci I i II. Dzień ten okazał się dla naszych tancerzy bardzo udany. Biało-czerwoni wywalczyli na parkiecie trzy medale, wszystkie z brązowego kruszcu.

W zmaganiach indywidualnych, w których ocenie podlega pięć tańców (walc, tango, samba, rumba oraz jive), brązowy krążek wśród pań w klasie II wywalczyła 40-letnia Katarzyna Błoch. Po pierwszy w karierze tytuł mistrzyni świata sięgnęła Ukrainka Olga Chynka, a srebro powędrowało do debiutującej w zawodach tej rangi Meksykanki Haydee Guadalupe Reynosa Guerrero. Na dziesiątym miejscu w konkurencji tej sklasyfikowana została Joanna Reda.

W gronie sześciu najlepszych solistów w klasie II znalazł się również Paweł Karpiński. Decyzją jury 29-latek uplasował się na szóstej pozycji. Złotym medalistą mistrzostw świata w tej kategorii został reprezentant Ukrainy Iwan Siwak. Stawkę na podium uzupełnili Erik Machens z Niemiec oraz Jesus Yermain Angeles Fernandez z Meksyku.

Paweł Karpiński z Belgii nie powróci jednak do kraju z pustymi rękami. 29-latek swoją kolekcję sportowych trofeów powiększył wczoraj o dwa krążki. Wraz z partnerującą mu Nadine Kinczel sklasyfikowani zostali na trzeciej pozycji w konkurencji tanców latynoamerykańskich (combi latin II). Szóste miejsce w tej samej grupie zajęli Katarzyna Błoch i Marek Zaborowski. Mistrzami świata w tej specjalności zostali Rhea Marquez i Julius Jun Obero z Filipin, a srebrny krążek wywalczyła ukraińska para Olena Dankiewicz i Iwan Zamiga.

Po raz drugi na podium Karpiński stanął wraz z Joanną Redą. Pomimo urazu ramienia, jakigo Joanna nabawiła się podczas jednego z występów, prezentacja naszych zawodników w tańcach standardowych (duo standard II) oceniona została przez jury na brązowy medal. Biało-czerwoni zmuszeni byli uznać wyższość jedynie Olgi Chynki i Oleksandra Oniszczenki z Ukrainy i Jang i Youngho Lee z Korei Południowej.

Podsumowanie niedzielnych startów Polaków dostępne jest tutaj.

————

Za przesłane zdjęcia i materiały serdeczne podziękowania należą się Pani Rosalind Dumlao.

Fot.: (1) i (2) – Sven Bruggeman.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL