Fot. SIKT PŁOCK

Tenis na wózkach: Fabisiak i Jaroszewski z deblowymi triumfami!

Kolejne sukcesy notowali w listopadzie nasi tenisiści na wózkach. Kamil Fabisiak we Francji wygrał turniej deblowy, a w singlu zakończył zmagania na finale, zaś Piotr Jaroszewski, choć odpadł w cwierćfinale singla, to w deblu sięgnął po tytuł.

W dniach 14-17.11.2019r. we francuskim turnieju Open Paratennis du Loiret z pulą nagród $14,000 kategorii ITF 3 Series oglądaliśmy Kamila Fabisiaka. Polak, który przed zmaganiami we Francji zajmował 22. lokatę w światowym rankingu, spisał się świetnie, dochodząc do finału singla! Pierwszy rywal nie był wymagający, 160. rakietę świata Francuza Tony’ego Bovala rozbił 6:2, 6:0. Następnie Polak pokonał notowanego na 25. lokacie w rankingu ITF Japończyka Kouhei Suzuki. Mecz z Azjatą zakończył się wynikiem 7:5, 6:4. W półfinale Fabisiak okazał się lepszy po trzysetowym boju od Dermonta Baileya z Wielkiej Brytanii (26. ITF) 4:6, 7:5, 6:4. W finale nasz tenisista spotkał się z 23. zawodnikiem światowego rankingu Gaetanem Menguy. Niestety zawodnik gospodarzy wygrał oba sety 6:4.  Na pocieszenie Polak awansował o dwie lokaty w najnowszym rankingu i ponownie zajmuje 20. lokatę. W turnieju deblowym Fabisiak triumfował. Partnerem w grze podwójnej był Casey Ratzlaff. Polsko-amerykański debel wygrał z gospodarzami Gaetanem Menguy oraz Frederico Cattaneo 2:6, 7:6 (5) 10-8.  Przed wyjazdem do Francji Fabisiak startował w dniach 05-09 listopada w Czechach, doszedł on w „Prague Cup Czech Indoor” do 1/8 singla oraz 1/2 gry podwójnej.

W dniach 18-21 listopada nasz kraj w turnieju Beit Halochem Open tel Aviv w Izraelu rangi ITF Future Series (pula nagród $3000) reprezentował Piotr Jaroszewski. Notowany na 71. miejscu Polak w pierwszej rundzie był rozstawiony, w drugiej zaś pokonał 6:1, 6:1 Genedi Kohanova. (133. ITF). Niestety w kolejnej rundzie lepszy był od niego Leon Els z RPA (91. ITF). Mecz zakończył się wynikiem 7:6 (3), 6:3 dla rywala. Els doszedł do finału, gdzie przegrał z reprezentantem gospodarzy Guy Sassonem 3:6, 7:5, 3:6 (33. ITF). W turnieju deblowym Jaroszewski i Els okazali się bezkonkurencyjni. W finale stoczyli niezwykle wyrównany pojedynek z Włochami Lucą Arcą i Silviu Culeą (turniejowa ,,dwójka”). Mecz zakończył się zwycięstwem 7-6 (1), 5:7, [10-6). Wcześniej Els i Jaroszewski wyeliminowali rozstawionych z jedynką Adama Berdichevskiego i Guy Sassona, pokonując gospodarzy 6:2, 7:6 (7).

————

Fot.: SIKT Płock.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL