Tenis na wózkach: Jaroszewski najlepszy w Poznaniu, ćwierćfinał Fabisiaka w Niemczech

W dniach 6-8 lipca rozgrywany był turniej w tenisie na wózkach Poznan Wielkopolska Open rangi ITF Futures Series. W grze singlowej najlepszy okazał się Piotr Jaroszewski, zaś w deblu triumfowali Paweł Miętrkiewicz i Ryszard Szczygieł. W Niemczech na ćwiercfinale zakończył swój start Kamil Fabisiak.

Rozstawiony z turniejową jedynką tenisista w I rundzie miał wolny los, następnie wyeliminował 6:1, 6:1 Lecha Jabłońskiego. W ćwierćfinale pokonał Krzysztofa Brezynę 6:0, 6:1. W półfinale jego rywalek był Jerzy Kulik, 52-latek wygrał ten mecz 6:0, 6:2. W wielkim finale pokonał po długim zaciętym meczu 4:6 7:6 (1) 7:6 (5) Francisco Garcię Venę. Hiszpan rozstawiony z turniejową dwójką grał z Albinem Batyckim, ten jednak skreczował przy prowadzeniu 6:2 przez Venę. W grze podwójnej najlepsi okazali się Paweł Mietrkiewicz i Ryszard Szczygieł, którzy w finale pokonali Piotra Jaroszewskiego oraz Jerzego Kulika 7:6 (5), 3:6 [10:5].

Wyniki gry pojedynczej:

1. Piotr Jaroszewski (Polska)
2. Francisco Garcia Vena (Hiszpania)
3. Albin Batycki (Polska) i Jerzy Kulik (Polska)

Wyniki gry podwójnej:

1. Paweł Miętrkiewicz / Ryszard Szczygieł (Polska)
2. Piotr Jaroszewski / Jerzy Kulik (Polska)
3. Szymon Nowicki i Krzysztof Kowalewski (Polska) i Adam Kiniowski / Maksymilian Szary (Polska)

Polak Kamil Fabisiak w dniach 4-8 lipca rywalizował w turnieju German Open rangi  ITF 2 Series Rozpoczął on od pokonania w II rundzie Matthiasa Albanusa z Niemeic 6:1, 6:2, a następnie w ćwierćfinale przegrał z turniejową jedynką Maikelem Scheffersem 0:6, 4:6.

————

Fot.: Materiały prasowe Płock Orlen Polish Open.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL