Tenis na wózkach: Kamil Fabisiak finalistą gry podwójnej

W dniach 26-30 czerwca we Wrocławiu odbył się międzynarodowy turniej tenisa na wózkach  „Wrocław Cup” z pulą nagród 20000$ (ITF 2 Series). Bardzo dobrze wypadł Kamil Fabisiak, który w  deblu razem z Martinem Legnerem awansował do finału, zaś w singlu zakończył start na półfinale.

Singiel mężczyzn zakończył się zwycięstwem 31-letniego Greka Stefanosa Diamantisa. W finale pokonał on 6:4, 6:3 rozstawionego z turniejową „jedynką” Holendra Toma Egberinka. Warto zaznaczyć, że Holender w światowym rankingu aktualnie plasuje się na świetnej jedenastej lokacie. Grek, dzięki zwycięstwu we Wrocławiu przesunął się o osiem miejsc w rankingu i jest klasyfikowany obecnie na 21. lokacie. 25-letni Egberink w półfinale wyeliminował Kamila Fabisiaka 6:1, 6:0, zaś w ćwierćfinale okazał się lepszy od Tadeusza Kruszelnickiego 6:2, 6:2. Na 1/4 wrocławskiego turnieju zakończył również swój udział Piotr Jaroszewski. W deblu najwyżej rozstawieni byli Kamil Fabisiak i Austriak Martin Legner. Dotarli oni do finału gry podwójnej pokonując po drodze Czechów Davida Filipowskiego i Dalibora Potuceka oraz Polaków Tadeusza Kruszelnickiego i Jerzego Kulka. W wielkim finale stoczyli emocjonujący pojedynek z Holendrami Rody De Bie oraz Tomem Egberinkem. Niestety „Pomarańczowi” wygrali 2:6, 6:3, 10-7.

W rywalizacji pań oglądaliśmy osiem tenisistek. Niestety 36-letniej Katarzynie Wojcieszek nie udało się ugrać seta przeciwko Japonce Manami Tanace. Triumfowała Michaela Spaanstra z Holandii, w finale pokonując 6:0, 6:2 Katharinę Kruger z Niemiec – trzykrotnej zwyciężczyni Wrocław Cup.  W grze podwójnej Polka razem z reprezentantką Łotwy Zanete Vasaraudze przegrały z niemiecko-japońskim deblem Kruger/ Momoko Ohtani 0:6, 0:6. W finale pogromczynie Polek pokonały :2, 6:2 Brytyjkę Louise Hunt i Japonkę Manami Tanakę.

W quadach wygrał Niemiec Maximillian Laudan. Rozstawiony z trójką zawodnik pokonał 6:3, 6:4 Shragę Weinberga z Izraela. Polak Jacek Wierdak odpadł w pierwszej rundzie, lepszy okazał się od niego Dorrie Timmermans-Van Hall z Holandii 6:0, 6:0. W grze podwójnej zwycięstwo odnieśli Brazyliczyk Ymanitu Silva i Amerykanin Greg Hasterok. W finale zwyciężyli z Jamesem Shaw’em i z Wielkiej Brytanii oraz Izraelczykiem Weinbergiem 6:4, 6:2.

Pełne wyniki turnieju

fot. dzięki uprzejmości SIKT Płock

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL