Tenis na wózkach: Kruszelnicki w półfinale debla we Francji

W dniach 24-28 września rozgrywany był turniej French Riviera Open. Udział w nim wziął sześciokrotny uczestnik igrzysk paraolimpijskich Tadeusz Kruszelnicki.  Nasz reprezentant zakończył zmagania deblowe na półfinale, a singlowe na drugiej rundzie.

Po miesiącu przerwy od ostatniego turnieju w czeskim Brnie do rywalizacji w cyklu ITF powrócił Tadeusz Kruszelnicki. 64-letni tenisista udał się na francuski turniej French Riviera Open, kategorii ITF 2 Series z pulą nagród 22 tys. dolarów amerykańskich). Polak zajmujący w rankingu światowym 120. lokatę rozpoczął udział w singlu od pokonania Yanna Jaussa (ITF 168) ze Szwajcarii 6:0, 6:0. W drugiej rundzie czekał na niego rozstawiony z trójką Hiszpan Martin De La Puente. Niespełna 20-latek zajmujący 14. lokatę w światowym rankingu wygrał z Polakiem 6:2, 6:1. W finale spotkali się 13 w rankingu ITF Japończyk Takuya Miki oraz 8. Brytyjczyk Gordon Reid z Wielkiej Brytanii. a wiec dwaj najwyżej rozstawieni zawodnicy. Tytuł powędrował do Reida, który wygrał 6:1, 6:3 z Azjatą.

W turnieju deblowym Polak wspólnie z Martinem Legnerem z Austrii rozstawieni zostali z numerem czwarty. W pierwszej rundzie mieili wolny los, zaś w ćwierćfinale spotkali się z Yannem Jaussem ze Szwajcarii i Lucą Spano z Włoch. Mecz zakończył się wynikiem 6:1, 6:0. W półfinale Austriak i Polak stoczyli ambitną walkę z rozstawionymi z numerem jeden Hiszpanem Danielem Caverzaschi i Gordonem Reidem. Niestety rywale wygrali 6:3, 7:5. W finale pogromców Polaka i Austriaka pokonali 6:4, 6:4 Hiszpan Martin De La Puente i Belg Jef Vandorpe.

————

Fot.: SIKT Płock.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL