Tenis stołowy: Partyka i Chojnowski triumfują w Holandii!

Natalia Partyka i Patryk Chojnowski wywalczyli złote medale w zakończonym w holenderskim Stadskanaal turnieju Dutch Open. Były to zarazem ostatnie w tym roku międzynarodowe zawody z udziałem polskich reprezentantów.

Im bliżej igrzysk w Tokio, tym mniej niewiadomych. W sierpniu przyszłego roku za pingponogowym stołem stanie 280 zawodników, którzy przystąpią do walki o paraolimpijskie trofea w 21 indywidualnych oraz 10 zespołowych turniejach. Przed tygodniem w Hangzhou o punktowe zdobycze do rankingu, na podstawie którego wyłonieni zostaną ich uczestnicy, rywalizowała 13-osobowa polska reprezentacja. W mocno obsadzonym turnieju China Open biało-czerwoni dwunastokrotnie meldowali się w medalowej strefie, czterokrotnie odchodząc od stołu w glorii zwycięstwa. Świeżo upieczeni mistrzowie Europy Natalia Partyka i Patryk Chojnowski kilka dni temu z kolei obrali kurs na holenderski Stadskanaal, gdzie złotymi medalami zwieńczyli udany dla całej ekipy sezon.

Do indywidualnych rozgrywek w klasie 10. przystąpiło dziewięć zawodniczek. Polska multimistrzyni Natalia Partyka w fazie grupowej zanotowała dwie wygrane po 3:0, nad Japonką Nozomi Takeuchi oraz Dunką Theą Amalie Nielsen, co zaowocowało wolnym losem w ćwierćfinale. W półfinale po korzystnych rozstrzygnięciach w wyrównanych dwóch pierwszych partiach i wygraniu kolejnej do zera rozprawiła się z Chinką Xiaojing Zhao, zaś w finale po czterosetowym boju jej wyższość zmuszona była uznać brązowa medalistka ostatnich igrzysk Brazylijka Bruna Costa Alexandre.

Ze złotym krążkiem powraca również z turnieju Dutch Open Patryk Chojnowski. Klubowy kolega Natalii Partyki (oboje zrzeszeni są w KSI START Szczecin – przyp. red.) na etapie grupowych zmagań klasy 10., go których zgłosiło się jedenastu panów, wygrał gładko w trzech partiach z Japończykiem Nariaki Kakitą oraz Brazylijczykiem Claudio Massadem, dając mu tym samym wytchnienie w 1/4 finału. W pojedynku o wielki finał nasz reprezentant pokonał stosunkiem 3:1 z Chińczykiem Hao Lian, a następnie takim samym rezultatem w starciu przeciwko Indonezyjczykowi Davidowi Jacobsowi przypieczętował zwycięstwo w całych zawodach.

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL