PTT Czech Open: Tenisiści stołowi z medalami w Ostrawie!

W dniach 7-9 września odbył się w Ostrawie turniej tenisa stołowego PTT Czech Open. Z bardzo dobrej strony pokazała się reprezentacja Polski, która na podium zawodów stawała dziewiętnastokrotnie.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

W zmaganiach indywidualnych biało-czerwoni triumfowali w czterech spośród siedemnastu rozgrywanych turniejów z podziałem na klasy niepełnosprawności. Na najwyższym stopniu podium stanęli Rafał Czuper (klasa 2), Paweł Jabłoński (klasa 9), Igor Misztal (klasa 10) oraz Damian Fira (klasa 11). Po dodatkowe trzy złote krążki Polacy sięgnęli w grze podwójnej. Sztuki tej dokonali Karolina Pęk i Katarzyna Marszał (klasa 6-10), Rafał Czuper i Tomasz Jakimczuk (klasa 1-2) oraz Krzysztof Żyłka, który grał w parze z Chorwatem Tomislavem Spalj (klasa 4).

Drugie miejsca w grze pojedynczej wywalczyli Dorota Bucław (klasa 1-2), Katarzyna Marszał (klasa 6-7), Karolina Pęk (klasa 9-10), Krzysztof Żyłka (klasa 4), Piotr Grudzień (klasa 8), a także Marek Chybiński (klasa 11). Z drugich lokat w turnieju deblistów mogą się również cieszyć Mariusz Czerwiński grający w parze z Amerykaninem Jensonem van Emburghem (klasa 3), Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki (klasa 8) oraz Igor Misztal i Paweł Konstantyn (klasa 9-10).

Na trzeciej pozycji sklasyfikowani zostali natomiast Tomasz Jakimczuk (klasa 2), Marcin Skrzynecki (klasa 8), i Paweł Konstantyn (klasa 9). Na ćwierćfinale udział w turnieju zakończył Mariusz Czerwiński (klasa 3). Po fazie grupowej zarówno gry pojedynczej jak i podwójnej z rywalizacją pożegnali się Michał Deigsler Maksym Chudzicki (klasa 7).

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL