Tina i Milo oficjalnymi maskotkami zimowych igrzysk w 2026 roku

Tina i Milo to urocza para gronostajów, które zostały wybrane na oficjalne maskotki zimowych igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w 2026 roku. Na sportowych obiektach w Cortinie d’Ampezzo i Mediolanie towarzyszyć im będzie grupa sześciu przebiśniegów The Flo. 

Włochy dotąd dwukrotnie były gospodarzem największego sportowego wydarzenia z udziałem przedstawicieli zimowych dyscyplin. W 1956 roku olimpijskie zmagania z historycznym dla polskiej reprezentacji krążkiem zawitały do Cortiny d’Ampezzo. Pół wieku później natomiast olimpijska i paraolimpijska walka o medale odbywała się w Turynie.

W czwartek Komitet Organizacyjny Igrzysk w Mediolanie i Cortinie d’Ampezzo zaprezentował oficjalne maskotki, które za dwa lata towarzyszyć będą sportowcom podczas zimowej rywalizacji. To Tina i Milo, rodzeństwo gronostajów o radosnym usposobieniu, których imiona nawiązują do miast-gospodarzy najbliższych igrzysk. Są do siebie podobni, ale nie identyczni i niosą ze sobą silne przesłanie integracji i optymizmu.

Tina ma jasne futerko i jest maskotką olimpijską. Wychowała się w górach, wśród zieleni letnich łąk i bieli zimowego śniegu. Ze swoim bratem Milo spędziła całe dzieciństwo. Kilka lat temu przeniosła się do miasta, bo uwielbia poszerzać swoje horyzonty i zdobywać nowe doświadczenia. Ma artystyczną duszę, na co dzień pasjonuje się sztuką oraz muzyką. „Mierz wysoko” to jej hasło przewodnie.

Milo z kolei ma ciemne umaszczenie i będzie główną gwiazdą na paraolimpijskich arenach. Urodził się bez tylnej łapki, którą z powodzeniem zastępuje mu ogon. Jest marzycielem, nie wyobraża sobie życia z dala od gór. „Przeszkody to trampoliny” to jego życiowe motto. Jest bardzo zwinny i pomysłowy. Tworzy przedmioty z drewna. W ostatnim czasie najwięcej frajdy sprawia mu projektowanie instrumentów muzycznych dla swojej siostry.

Tina i Milo podczas olimpijskich i paraolimpijskich szaleństw nie będą czuć się osamotnieni. Towarzyszyć im będzie grupa sześciu małych przebiśniegów The Flo, z którymi absolutnie nie można się nudzić.

Zimowe igrzyska olimpijskie w Mediolanie i Cortinie d’Ampezzo odbędą się w terminie 6-22 lutego 2026 roku. Paraolimpijskie zmagania rozpoczną się dokładnie miesiąc później i potrwają do 15 marca.

Fot. #MilanoCortina2026

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL