Tokio 2020: Drużyna floretowa na szóstym miejscu

Polscy szermierze na wózkach z igrzysk w Tokio powrócą z jednym srebrnym krążkiem. W ostatnim dniu paraolimpijskiej rywalizacji na planszach w Makuhari Messe zaprezentowała się nasza męska drużyna floretowa, która zajęła szóstą lokatę.

Nasi floreciści to wicemistrzowie paraolimpijscy z Rio de Janeiro. Do drużynowej rywalizacji przystąpiło trio w składzie Dariusz Pender, Michał Nalewajek, a także Adrian Castro, który jako jedyny Polak stanął w Tokio na podium, zdobywając srebro w zmaganiach szablowych.

Biało-czerwoni w trzech meczach fazy grupowej odnieśli pięciopunktowe zwycięstwo nad Japończykami (45:40), a także przegrali różnicą kilkunastu trafień z Chińczykami (29:45) oraz Francuzami (33:45) i tym samym nie uzyskali awansu do medalowej strefy. W gronie ośmiu zespołów uplasowali się ostatecznie na szóstej pozycji.

————

Paulina Królak/Polska Fundacja Paraolimpijska

Fot. Bartek Syta/Polska Fundacja Paraolimpijska

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL