Fot. Jarosław Pastuła/Polska Fundacja Paraolimpijska

Tokio 2020: Łukasz Ciszek odpada w 1/16 finału

Polscy łucznicy z igrzysk w Tokio indywidualnie nie przywiozą medali. Dziś na etapie 1/16 finału z turnieju łuków klasycznych został wyeliminowany Łukasz Ciszek.

41-letni łucznik Startu Kielce debiutuje w igrzyskach paraolimpijskich. W kwalifikacjach do turnieju głównego wystrzelał 585 pkt., co w pucharowej drabince dało mu rozstawienie z numerem dwudziestym czwartym. Paraolimpijska przygoda naszego zawodnika trwała w Tokio krótko, bo zaledwie jedną rundę. W 1/16 finału nasz reprezentant został pokonany przez Turka Sadika Savasa, ulegając mu w pięciu setach 4:6.

Wczoraj już na etapie 1/8 finału z indywidualnej rywalizacji wśród kobiet odpadła brązowa medalistka dwóch ostatnich igrzysk Milena Olszewska. Obojgu naszym reprezentantom pozostaje jeszcze start w sobotnim turnieju mikstów. Już jutro o godzinie 3:00 polskiego czasu o awans do ćwierćfinału biało-czerwoni powalczą z Australią.
————

Paulina Królak/Polska Fundacja Paraolimpijska
Fot. Jarosław Pastuła/Polska Fundacja Paraolimpijska

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL