Tokio 2020: Majka i Gadowski popłyną w finale igrzysk paraolimpijskich!

Jolanta Majka i Michał Gadowski awansowali do niedzielnego finału A wioślarskich mieszanych dwójek (PR2 Mix2x).

We wczorajszych kwalifikacjach nasza eksportowa dwójka mieszana dotarła do mety na czwartym miejscu  i szansy na finał A zmuszona była poszukać w repasażu. W nim biało-czerwoni do ostatku sił walczyli o medalowy wyścig, który gwarantowało miejsce w czołowej dwójce każdego z dwóch biegów. Majka i Gadowski na finiszu przegrali jedynie z aktualnymi wicemistrzami świata, Anniką van der Meer i Corne de Koningiem z Holandii, którzy zwyciężyli z czasem 8:10,35 min. Biało-czerwoni finiszowali natomiast 1,63 s po zawodnikach Pomarańczowych.

Finał A w mieszanych dwójkach PR2 Mix2x z udziałem naszych reprezentantów, o ile na przeszkodzie nie stanie pogoda, zaplanowany został na niedzielę na godzinę 4:30 polskiego czasu.

————

Paulina Królak/Polska Fundacja Paraolimpijska

Fot. Bartek Syta/Polska Fundacja Paraolimpijska

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL