Fot. Bartek Syta/Polska Fundacja Paraolimpijska

Tokio 2020: Michał Nalewajek szósty we florecie

Turnieje floretowe oficjalnie wieńczą indywidualne starty szermierzy na wózkach podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Z trójki startujących dziś naszych reprezentantów najlepiej wypadł Michał Nalewajek, plasując się w zmaganiach kategorii A na szóstej lokacie.

29-letni Michał Nalewajek w igrzyskach paraolimpijskich startuje po raz drugi. Z Rio de Janeiro przywiózł dwa krążki: srebro we florecie i brąz w szpadzie – oba zdobyte w turniejach drużynowych, zaś indywidualnie otarł się wówczas o medalową strefę, zajmując piąte miejsce we florecie. W dzisiejszych zmaganiach florecista IKS-AWF Warszawa zanotował w grupie trzy zwycięstwa i  porażkę i rozstawił się w głównej drabince zawodów kategorii A z numerem czwartym. Rywalizację rozpoczął i jednocześnie zakończył na etapie ćwierćfinału, a z walki o podium wyeliminowała go porażka 12:15 z Włochem Matteo Bettim. W piętnastoosobowej stawce Polak był szósty.

W 1/8 finału z turnieju kategorii A wyeliminowany został nasz dziewięciokrotny paraolimpijski medalista Dariusz Pender, wygrywając w grupach jeden pojedynek spośród czterech. W bezpośredniej eliminacji o czołową ósemkę 46-latek nie podołał Ukraińcowi Andrijowi Demczukowi, z którym przegrał stosunkiem trafień 10:15 i wylądował ostatecznie na dziesiątej pozycji.

Na jedenastej lokacie w gronie czternastu zawodników kategorii B uplasował się z kolei srebrny medalista tokijskich igrzysk w szabli Adrian Castro, który odpadł z rywalizacji już po grupach, notując pięć porażek i zaledwie jedno zwycięstwo.

Jutro trójka wspomnianych zawodników IKS-AWF Warszawa wystąpi w turnieju drużynowym. W fazie grupowej rywalami biało-czerwonych będą Chińczycy, Japończycy oraz Francuzi. Do półfinałów awans uzyskają po dwa najlepsze zespoły z obu grup.

————

Paulina Królak/Polska Fundacja Paraolimpijska
Fot. Bartek Syta/Polska Fundacja Paraolimpijska

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL