Fot. Jarosław Pastuła/Polska Fundacja Paraolimpijska

Tokio 2020: Olszewska i Ciszek startują w turnieju łuczniczym

Dwukrotna brązowa medalistka paraolimpijska Milena Olszewska oraz debiutujący w igrzyskach Łukasz Ciszek mają już za sobą kwalifikacje do turnieju głównego łuków klasycznych.

W kwalifikacjach do turnieju indywidualnego kobiet, w którym wystąpiły 24 zawodniczki, Milena Olszewska wystrzelała 581 pkt., co dało jej rozstawienie w fazie pucharowej z numerem dziesiątym. Najwyższy punktowy dorobek osiągnęła aktualna mistrzyni świata, Chinka Chunyan Wu. Wynik, jaki uzyskała – 642 pkt., od dziś jest nowym rekordem paraolimpijskim.

W tej samej konkurencji na dwudziestym czwartym miejscu w stawce 31 zawodników uplasował się debiutujący w igrzyskach Łukasz Ciszek. 41-letni łucznik Startu Kielce w 72 strzałach łącznie zgromadził na swoim koncie 585 pkt. Najlepiej na tym etapie zmagań spisał się broniący paraolimpijskiego tytułu z Rio Gholamreza Rahimi, zdobywając 644 pkt.

Faza pucharowa w łukach klasycznych kobiet rozpocznie się w czwartek 2 września, a dzień później w Yumenoshima Park Archery Field zaprezentują się mężczyźni. 4 września z kolei biało-czerwoni wystąpią w turnieju mikstów, w którym po zsumowaniu punktów obojga naszych reprezentantów rozstawieni zostaną z numerem dziewiątym.

————

Paulina Królak/Polska Fundacja Paraolimpijska
Fot. Jarosław Pastuła/Polska Fundacja Paraolimpijska

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL