Szermierka na wózkach: Polskie drużyny szpadowe bez awansu do strefy medalowej

Żeńska i męska drużyna szpadowa nie zdobędą medalu podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Oba zespoły przegrały wszystkie grupowe mecze i znalazły się poza czołową czwórką turnieju.

Nasi szpadziści to brązowi medaliści poprzednich igrzysk. W paraolimpijskim turnieju w Tokio w biało-czerwonych barwach wystąpili Dariusz Pender, Michał Nalewajek i Grzegorz Pluta. Polscy szermierze nie mogą zaliczyć zawodów do udanych. W fazie grupowej przegrali wszystkie pojedynki i nie awansowali do półfinału. Ich pogromcami okazali się kolejno Ukraińcy (32:45), Francuzi (39:45) oraz Brytyjczycy (30:45) i w stawce ośmiu zespołów zajęli siódme miejsce.

Poza medalową strefą uplasowały się również polskie szpadzistki, które w stolicy Japonii startowały w składzie Marta Fidrych, Kinga Dróżdż oraz Patrycja Haręza. Biało-czerwone po wycofaniu się z rywalizacji gospodyń turnieju stoczyły dziś dwa grupowe pojedynki. W pierwszym meczu zmierzyły się z zawodniczkami z Rosyjskiego Komitetu Paraolimpijskiego, którym uległy 31:44, a w następnym, mającym już bardziej wyrównany przebieg, przegrały 40:45 z Hongkongiem. Biało-czerwone ostatecznie sklasyfikowano na szóstej lokacie.

————

Paulina Królak/Polska Fundacja Paraolimpijska
Fot. Bartek Syta/Polska Fundacja Paraolimpijska

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL