Fot. Bartek Syta/Polska Fundacja Paraolimpijska

Tokio 2020: Sowiński szósty w finale pistoletu pneumatycznego

Szymon Sowiński awansował do paraolimpijskiego finału pistoletu pneumatycznego P1. W silnie obsadzonej stawce nasz reprezentant zajął ostatecznie szóste miejsce.

Szymon Sowiński to aktualnie numer „jeden” w reprezentacji Polski w strzelectwie sportowym. Specjalizuje się w strzelaniu z pistoletów, w których wielokrotnie zdobywał medale podczas Pucharów Świata, a także mistrzostw świata i Europy – zarówno w rywalizacji indywidualnej, jak i drużynowej. Sowiński ma już za sobą występ podczas igrzysk paraolimpijskich. W debiucie w Rio de Janeiro był bliski wywalczenia krążka w konkurencji pistoletu pneumatycznego P1. W finale tej konkurencji uplasował się wówczas tuż za podium.

W kwalifikacjach do dzisiejszego ośmioosobowego finału w P1 zawodnik Startu Zielona Góra wystrzelał 566 pkt., co w 27-osobowej stawce dało mu siódmą lokatę i pewny awans do rundy medalowej. Na tym etapie z rywalizacji odpadł Filip Rodzik, dla którego są to trzecie igrzyska. 40-letni strzelec Skorpiona Polkowice łącznie zebrał 555 pkt. i sklasyfikowany został na siedemnastym miejscu.

Finał pistoletu pneumatycznego Szymon Sowiński ostatecznie ukończył na miejscu szóstym, co stanowi dobre otwarcie przed kolejnymi startami. W szesnastu strzałach zgromadził 156,4 pkt. i pożegnał się z konkursem jako trzeci w kolejności. Pasjonujący bój o paraolimpijski tytuł stoczyli ze sobą dwaj Chińczycy, Chao Yang oraz Xing Huang. Pierwszy z nich zwycięstwo zwieńczył nowym rekordem igrzysk (237,9 pkt.), zaś o kolorach medali zadecydowało zaledwie 0,4 pkt. Brąz powędrował do Hindusa Adhana Singhraja.

————

Paulina Królak/Polska Fundacja Paraolimpijska
Fot. Bartek Syta/Polska Fundacja Paraolimpijska

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL