25.08.2021 TOKYO TOKYO AQUATICS CENTRE PLYWANIE KWALIFIKACJE Jacek Czech from Poland (G8 Bielany Warszawa) FOT.BARTEK SYTA

Tokio 2020: Trzech pływaków z awansem do finałów

W Tokyo Aquatics Centre rozpoczęła się rywalizacja o tytuły paraolimpijskich mistrzów w pływackich konkurencjach. W porannych eliminacjach wystartowała piątka biało-czerwonych. Z awansu do finału ostatecznie cieszy się trzech naszych zawodników.

Jako pierwszy z biało-czerwonych do wody wskoczył Igor Hrehorowicz. 18-letni zawodnik Startu Wrocław w eliminacjach 400 metrów stylem dowolnym (S9) dopłynął do mety z czasem 4:26,13 min, co dało mu ósmą lokatę i bezpośredni awans do wieczornego finału.

Dwóch naszych reprezentantów zobaczymy z kolei w medalowym wyścigu na 100 metrów grzbietem (S2). Na piątym miejscu kwalifikacje ukończył Kamil Otowski (2:12,80 min), a tuż za nim uplasował się Jacek Czech (2:14,25 min).

Poza finałem 100 metrów stylem motylkowym (S13) znalazła się Joanna Mendak. Zawodniczka Startu Białystok w eliminacjach uzyskała dziewiąty wynik (1:08,41 min). Do ostatniego premiowanego awansem ósmego miejsca naszej trzykrotnej mistrzyni paraolimpijskiej na tym dystansie zabrakło 0,23 s.

Zaledwie 0,05 s dzieliło natomiast od paraolimpijskiego finału 100 metrów stylem motylkowym (S8) Michała Golusa. Pokonanie dwóch długości basenu zajęło naszemu reprezentantowi 1:01,26 min.

————

Fot. Bartek Syta/Polska Fundacja Paraolimpijska
Autor: Paulina Królak/Polska Fundacja Paraolimpijska

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL