Toruń gospodarzem HMŚ w lekkoatletyce osób z niepełnosprawnością intelektualną

W dniach 25-27 lutego br. Arena Toruń będzie miejscem rywalizacji lekkoatletów z niepełnosprawnością intelektualną z całego globu. W tych dniach w Toruniu odbędą się  halowe mistrzostwa świata w lekkiej atletyce VIRTUS 2020, w których udział weźmie blisko 100 sportowców z trzech kontynentów. Zawodnicy będą rywalizować w konkurencjach  biegowych i technicznych.

Organizatorem wydarzenia jest Związek Stowarzyszeń Sportowych Sprawni-Razem, członek Światowej Federacji Sportu Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną VIRTUS.

Organizacja mistrzostw w Polsce to dla nas duże wyróżnienie – mówi Dariusz Mosakowski, prezes Związku Sprawni-Razem. – Cieszymy się, że odbędą się w miejscu bardzo lubianym przez zawodników, zapewniającym znakomite warunki do osiągania najlepszych wyników. Liczymy, że podobnie jak podczas niedawnego Copernicus Cup, halowe Halowych  mistrzostwa świata w lekkiej atletyce VIRTUS 2020 będą miejscem pobicia spektakularnych rekordów.

Podczas mistrzostw świata w Toruniu zmierzą się także zawodnicy z zespołem Downa, którzy startować będą w odrębnej, dedykowanej im kategorii. Z roku na rok liczba tych zawodników uczestniczących w rywalizacji VIRTUS rośnie. Organizatorzy przewidują, że w Toruniu wystartuje 20 lekkoatletów z zespołem Downa.

Związek Stowarzyszeń Sportowych Sprawni-Razem skupia sportowców niepełnosprawnych intelektualnie z terenu całej Polski. Każdego roku organizuje ponad 20 zawodów ogólnopolskich w różnych dyscyplinach sportowych dla ponad 1500 osób niepełnosprawnych.

Związek jest  założycielem i członkiem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. W jego szeregach jest kilkunastu  mistrzów i medalistów paraolimpijskich, takich jak wielokrotne rekordzistki świata Barbara Bieganowska i Karolina Kucharczyk czy medaliści Anna Bodziony i Tycjan Kozdra, który podczas Global Games w Brisbane, największego na świecie wydarzenia sportowegodla osób z niepełnosprawnością intelektualną w 2019 roku, zdobył dla Polski złoty medal w skoku wzwyż.

————

Informacja prasowa.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL