Sportowcy z zespołem Downa gotowi do startu w igrzyskach w Turcji!

Reprezentanci trzydziestu pięciu krajów wezmą udział w rozpoczynających się już za tydzień światowych igrzyskach Trisome Games 2024. Zawody odbędą się w dniach 19-26 marca 2024 roku w malowniczej Antalyi. Do udziału w wydarzeniu szykują się też sportowcy z Polski. Nasz kraj na igrzyskach będą reprezentować zawodnicy judo, lekkiej atletyki, pływania i pływania synchronicznego. 

Uczestnikami mistrzostw Trisome Games 2024 organizowanych pod auspicjami Sports Union for Athletes with Down Syndrome (SUDS), są utalentowani sportowcy z zespołem Downa, którzy przy wsparciu rodziców i trenerów rozwijają pasje do sportu, z determinacją dążąc do mistrzostwa w swoich dyscyplinach. Międzynarodowe współzawodnictwo sportowe osób z Trisomią 21 odbywa się od 2002 roku, kiedy to SUDS zorganizował pierwsze międzynarodowe mistrzostwa pływackie osób z zespołem Downa. Od tamtej pory, każdego roku w krajach na całym świecie rozgrywane są zawody sportowe SUDS, w których uczestniczą już nie tylko pływacy, ale też przedstawiciele innych dyscyplin. Na igrzyskach Trisome Games 2024 rozegranych zostanie dziewięć dyscyplin sportowych: lekka atletyka,  koszykówka, futsal, gimnastyka artystyczna, judo, pływanie, pływanie synchroniczne, tenis i tenis stołowy. 

Reprezentanci Polski na zawodach SUDS wywodzą się z klubów z całego kraju. W tym roku na igrzyskach będziemy kibicować utalentowanym zawodnikom z Elbląga, Gdańska, Gliwic, Kędzierzyna-Koźla, Krakowa, Łomianek i Warszawy. Większość z nich to doświadczeni  multimedaliści mistrzostw krajowych i międzynarodowych, którzy inspirują innych do podejmowania regularnej aktywności fizycznej, a także związania swojej przyszłości ze sportem.

– Czekają nas wielkie emocje, ponieważ w Turcji kibicować będziemy sportowym gwiazdom, które już nie raz stawały na najwyższych stopniach podium we współzawodnictwie SUDS, ale zobaczymy też sportowców stawiających pierwsze kroki na międzynarodowej arenie, – mówi Paulina Gadomska-Dzięcioł z Fundacji Sportu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, krajowego koordynatora polskiej reprezentacji. Każdy z nich poświęcił ogrom wysiłku, by przygotować się jak najlepiej do startów na igrzyskach i wierzę, że każdy osiągnie swój cel i wróci do kraju z zastrzykiem energii do dalszych treningów.

Wśród krajowych gwiazd, które wezmą udział w igrzyskach w Turcji zobaczymy m.in. wielokrotną złotą medalistkę i rekordzistkę świata w pływaniu, zdobywców drużynowego mistrzostwa Europy w judo oraz mistrzynie świata w pływaniu artystycznym. Będziemy też kibicować medalistom europejskich i światowych mistrzostw SUDS w lekkiej atletyce oraz w pływaniu. W zawodach w Antalyi weźmie udział czternastu zawodników z Polski. W przededniu igrzysk sportowcy i ich trenerzy potwierdzają najwyższą gotowość do pojęcia rywalizacji z reprezentantami krajów z całego globu. 

Organizatorem igrzysk Trisome Games 2024 jest Turecka Federacja Sportu dla Osób Niepełnosprawnych (TOSSFED) działająca pod auspicjami Sports Union for Athletes with Down Syndrome (SUDS). Koordynatorem Reprezentacji Polski na zawodach SUDS od 2018 roku jest Fundacja Sportu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie (SONI).

————

Informacja prasowa

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL