Rafał Wilk okazał się bezkonkurencyjny w dzisiejszym półmaratonie, który był rozgrywany w ramach Orlen Warsaw Marathon. Na drugiej pozycji finiszował Arkadiusz Skrzypiński, trzeci był Krystian Giera.

Do wyścigu rowerów z napędem ręcznym (handbike) przystąpiło 32 kolarzy (29 mężczyzn i 3 kobiety). Każdy z zawodników miał do pokonania dystans liczący 21,097 km. Najszybciej z odległością tą rozprawił się Rafał Wilk (Stal Rzeszów). Trzykrotny złoty medalista igrzysk paraolimpijskich na mecie uzyskał czas 31 min 32 s. Pasjonującą walkę o drugą pozycję stoczyli między sobą Arkadiusz Skrzypiński (Team Sunrise / IZO-BLOK Start Szczecin) i Krystian Giera (VeloAktiv). Lepszy z tej dwójki okazał się Skrzypiński, który do zwycięzcy stracił 2 min 51 s, Giera finiszował sekundę po nim. Tuż za podium sklasyfikowany został Rafał Szumiec (GTM VeloAktiv Kraków), ze stratą 3 min 34 s do Wilka. Na piątym miejscu ukończył rywalizację Zbigniew Wandachowicz (K.S.I Start Szczecin GTM), szósty był Tomasz Łyko (START Wrocław, GVT BMC). Pierwszą ósemkę uzupełnili Artur Graczyk (START Wrocław, GVT BMC) oraz Robert Nowicki (K.S.I Start Szczecin).

Wśród pań najlepsza okazała się Słowaczka Anna Oroszowa (Handbike Team Slovakia). Reprezentantka naszych południowych sąsiadów dystans 21,097 km przejechała w czasie 42 min 47 s, co dało jej 12. pozycję w rywalizacji kobiet i mężczyzn. Drugie miejsce ze stratą 12 min 22 s do zwyciężczyni zajęła Katarzyna Goncerz (GTM VeloAktiv Kraków), przełożyło się to na 24. w ogólnej klasyfikacji zawodów. Trzecia była Monika Pudlis (IKS Smok Lotos Orneta) – 31. ogółem, strata 19 min 14 s do Słowaczki.

Najlepsza trójka dzisiejszego wyścigu wśród mężczyzn i kobiet:

Pełna lista z wynikami dostępna jest tutaj .

————

Fot. Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here