Fot. Para-Badminton Poland

Trzy brązowe medale badmintonistów w Bahrajnie

Trzy brązowe medale zdobyli polscy badmintoniści w rozgrywanym w stolicy Bahrajnu, Manamie (17-22.05) międzynarodowym turnieju Bahrain Para Badminton International.

W kolejnym turnieju zaliczanym do kwalifikacji do przyszłorocznych igrzysk paraolimpijskich w Paryżu biało-czerwone barwy w niezmiennym składzie reprezentowali Oliwia Szmigiel, Daria Bujnicka (obie kat. SH6 – zawodniczki niskorosłe) oraz Bartłomiej Mróz (SU5 – zawodnicy z dysfunkcją kończyny górnej).

Indywidualnie najlepiej z tego trio spisał się Bartłomiej Mróz, któremu przypadł brązowy krążek. Daria Bujnicka wraz z Oliwią Szmigiel odpadły z rywalizacji w ćwierćfinałach.

W rozgrywkach gry podwójnej polscy badmintoniści sięgnęli po dwa brązowe medale. Na najniższym stopniu podium stanęły Szmigiel z Bujnicką, a także Mróz, który połączył siły z wieloletnim partnerem deblowym Ilkerem Tuzcu z Turcji.

————

Fot. Para-Badminton Poland

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL