Trzy brązowe medale Polaków w Sao Paulo!

Trzy brązowe medale zdobyli polscy badmintoniści w rozgrywanym w Sao Paulo (10-16.04) międzynarodowym turnieju Brazil Para Badminton International.

W drugim turnieju zaliczanym do kwalifikacji do przyszłorocznych igrzysk paraolimpijskich w Paryżu biało-czerwone barwy reprezentowali Oliwia Szmigiel, Daria Bujnicka (obie kat. SH6 – zawodniczki niskorosłe) oraz Bartłomiej Mróz (SU5 – zawodnicy z dysfunkcją kończyny górnej).

Indywidualnie najlepiej z tego trio spisała się Oliwia Szmigiel, sięgając po brązowy krążek. Daria Bujnicka wraz z Bartłomiejem Mrozem zakończyli z kolei zmagania na etapie ćwierćfinałów.

W rozgrywkach deblowych polscy badmintoniści zgarnęli dwa brązowe medale. Na najniższym stopniu podium stanęły Szmigiel z Bujnicką, a także Mróz, który na czas zawodów skutecznie połączył siły z Tay Wei Mingiem z Singapuru.

————

Fot. Para-Badminton Poland

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL