Fot. Para-Badminton Poland

Trzy medale badmintonistów w międzynarodowym turnieju w Dublinie

Srebro oraz dwa brązy to dorobek polskich badmintonistów w rozgrywanym w dniach 11-17 lipca w Dublinie turnieju 4 Nations Para Badminton International. Medale w stolicy Irlandii wywalczyły Oliwia Szmigiel oraz Daria Bujnicka.

W turnieju gry pojedynczej w kategorii SH6 (zawodniczki niskorosłe), w którym wystartowało sześć kobiet, biało-czerwone zdobyły dwa brązy. Daria Bujnicka w fazie grupowej zwyciężyła z Ukrainką Niną Kozłową, a następnie uległa wielokrotnej mistrzyni świata Rachel Choong z Anglii. W półfinale nasza reprezentantka nie sprostała późniejszej triumfatorce Nithya Sre Sumathy Sivan z Indii, rozstrzygając wszystkie swoje mecze w dwóch setach. Oliwia Szmigiel natomiast w rozgrywkach grupowych wygrała w dwóch odsłonach z Egipcjanką Yasminą Eissa oraz przegrała w identycznym stosunku ze wspomnianą Hinduską. 19-latka była bliska sprawienia niemałej sensacji w półfinałowej konfrontacji z Choong. Ostatecznie została pokonana przez utytułowaną Angielkę w wyrównanym tie-breaku zakończonym wynikiem 22:20.

Drugi krążek, tym razem srebrny, Oliwia Szmigiel wywalczyła w zmaganiach mikstów, do którego przystąpiła, łącząc siły z Isaakiem Dalglishem. Polsko-angielski mikst zwyciężył w dwóch setach z duetami Daria Bujnicka/Fabien Morat (Francja) oraz Yasmina Eissa/Jack Shephard (Anglia), a także poległ w dwóch odsłonach z najlepszymi w zawodach Anglikami, Rachel Choong i Krystenem Coombsem. Druga z naszych pań wraz ze swoim deblowym partnerem zanotowała komplet trzech porażek, zamykając tym samym stawkę czterech par.

W ćwierćfinale singla kategorii SU5 (zawodnicy z dysfunkcją kończyny górnej) z rywalizacji odpadł Bartłomiej Mróz, który zarówno w spotkaniu o medalową strefę jak i w grupie zmuszony był uznać wyższość Fang Jen-Yu z Tajwanu. Wcześniej Polak rozprawił się w dwóch partiach z Francuzem Abdoullahem Ait Bella oraz Hardikiem Makkarem z Indii.

Kolejny turniej z udziałem polskiej reprezentacji odbędzie się już za miesiąc. Jego gospodarzem w dniach 16-20 sierpnia będzie Pattaya w Tajlandii.

————

Fot. Para-Badminton Poland

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL