Trzy srebra polskich strzelców na Pucharze Świata w Indiach

Z trzema srebrnymi medalami reprezentacja Polski w strzelectwie sportowym zakończyła swój udział w Pucharze Świata, który w dniach 9-14 marca odbywał się w Nowym Delhi w Indiach.

Indie gościły strzelecki Puchar Świata po raz pierwszy w historii. W zawodach, które dla sportowców spoza Europy stanowiły ostatnią szansę, aby uzyskać paraolimpijską kwalifikację na igrzyska w Paryżu, rywalizowało 268 strzelców z 49 krajów. W gronie uczestników znalazło się pięcioro reprezentantów Polski: Szymon Sowiński (START Zielona Góra), Emilia Trześniowska, Kacper Pierzyński (oboje KSI START Szczecin), Emilia Babska oraz Marek Dobrowolski (oboje CWKS Legia Warszawa).

W konkurencjach strzeleckich z pistoletu po medal sięgnął Szymon Sowiński, plasując się w pistolecie sportowym (P3) na drugiej lokacie. Wicemistrz paraolimpijski z Tokio miał ponadto piąty rezultat w pistolecie pneumatycznym standard (P5). W pozostałych startach – pistolecie pneumatycznym (P1) oraz dowolnym (P4) – zajmował odpowiednio 11. i 20. lokatę.

Drugi z naszych pistoleciarzy, Kacper Pierzyński, najlepsze wyniki osiągnął w P3 i P5, dwukrotnie będąc klasyfikowanym na 17. pozycji. W P1 i P4 natomiast był 23.

Z bardzo dobrej strony w konkurencjach karabinowych pokazał się Marek Dobrowolski, który srebrny krążek w strzelaniu z karabinka dowolnego w trzech postawach (R7) okrasił dwoma rekordami Polski, uzyskując w eliminacjach 1165 pkt., a w finale 452,8 pkt. Nowy rekord kraju wynoszący 622,5 pkt. padł również w eliminacjach karabinka pneumatycznego stojąc (R1), w którego finale ostatecznie wywalczył ósme miejsce. Indywidualnie Dobrowolski był dziesiąty w karabinku pneumatycznym leżąc (R3) oraz siedemnasty w karabinku dowolnym leżąc (R6).

Trzeci srebrny medal biało-czerwoni zdobyli w klasyfikacji drużynowej R3, do której poza punktowym wkładem Dobrowolskiego z eliminacji doliczono wyniki Emilii Babskiej (ostatecznie 18.) oraz startującej w Indiach w jednej konkurencji Emilii Trześniowskiej (21.). Babska ponadto indywidualnie była 16. w karabinku pneumatycznym stojąc (R2), 26. w karabinku dowolnym leżąc (R6), a jej start w trzech postawach (R8) zakończył się dyskwalifikacją podczas kwalifikacji do finału. W mikście z Dobrowolskim w karabinku pneumatycznym w pozycji stojącej (R10) zajęła dziewiątą lokatę.

————

Fot. Marek Marucha

 

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL