Fot. Bartłomiej Zborowski/WPA

W dniach 24 sierpnia – 5 września sportowe obiekty w Tokio zdominują przedstawiciele dyscyplin paraolimpijskich. Rywalizację z udziałem polskiej reprezentacji transmitować będzie Telewizja Polska.

22 dyscypliny, 539 kompletów medali, 4400 sportowców – te liczby w telegraficznym skrócie przedstawiają skalę wydarzenia, którego już za dwanaście dni staniemy się świadkami. Polscy paraolimpijczycy od lat utrzymują się w ścisłej czołówce medalowych klasyfikacji. W 2016 roku w Rio de Janeiro powiększyli swój dorobek o 39 krążków (9 złotych, 18 srebrnych i 12 brązowych) i zajęli wysoką dziesiątą lokatę.

Paraolimpijski ogień w Tokio oficjalnie zapłonie 24 sierpnia i zgaśnie 5 września. W najważniejszej sportowej imprezie ostatniego pięciolecia zaprezentuje się 90 polskich sportowców z niepełnosprawnością, którzy swoich medalowych szans poszukiwać będą w dwunastu spośród 22 dyscyplin.

Z tej okazji Telewizja Polska przygotowała obszerną ofertę dla kibiców. Ponad 100 godzin transmisji na żywo, codzienne podsumowania wydarzeń w godzinach największej oglądalności na antenie TVP Sport, a także kroniki igrzysk paraolimpijskich emitowane tuż przed Teleexpresem – tak kompleksowy przekaz ze sportowych aren, na których swoją obecność zaakcentują biało-czerwoni, dostępny będzie po raz pierwszy w historii.

Ceremonię otwarcia, którą zaplanowano na wtorek 24 sierpnia, można będzie zobaczyć na antenie TVP Sport. Początek już o godzinie 13:00 czasu polskiego. Pierwsze finały, które wyłonią paraolimpijskich mistrzów w kolarstwie torowym, szermierce na wózkach oraz pływaniu, rozegrane zostaną w środę.

————

Fot. główne: Bartłomiej Zborowski/WPA

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL