Wioślarstwo: Integracja poprzez sport. Ogólnopolskie mistrzostwa uczniów już za nami

W sobotę 17 listopada odbyły się w Krakowie ogólnopolskie mistrzostwa uczniów w wiosłowaniu na ergometrze wioślarskim. W jedenasteh już edycji zawodów padł rekord, jeśli chodzi o frekwencję.

Organizowane przez miejscowy klub UKS Salwator NPS Kraków integracyjne mistrzostwa z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Tegoroczne zawody przyciągnęły ponad setkę uczestników z 12 klubów oraz szkół. Była to znakomita okazja do integracji młodzieży pełno- z niepełnosprawną, która o jak najwyższe lokaty rywalizowała w konkurencjach indywidualnych oraz sztafetowych z podziałem na szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne.

Na starcie pojawili się również polscy parawioślarze, członkowie kadry narodowej niepełnosprawnych, którzy w tym roku reprezentowali nasz kraj na mistrzostwach świata w Płowdiw. Podopieczni trenera Tomasza Kaźmierczaka mają powody do zadowolenia, a zwieńczeniem udanych dla nich mistrzostw okazały się być dwa krążki.

Dla członków polskiej kadry był to pierwszy jesienny sprawdzian formy na ergometrze. Byli oni także przykładem dla startujących młodszych kolegów, że będąc osobą niepełnosprawną można również spełniać się jako sportowiec.

Komplet wyników z zawodów znaleźć można TUTAJ. Zachęcamy również do śledzenia w mediach społecznościowych krakowskiego klubu.

———–

Informacja prasowa.
Fot.: UKS Salwator NPS Kraków.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL