Wrocław jedzie dla Ryszarda Szurkowskiego! Szczytna akcja dla polskiej gwiazdy kolarstwa!

Jak połączyć sport z pomaganiem? Nic prostszego, we Wrocławiu Fitness Academy wraz z Fundacją Votum organizują w dniach 29-31 marca weekendowe zajęcia indoor cycling. „Kręcąc” na rowerze będziecie mogli pomóc w zbieraniu środków na rehabilitację legendy kolarstwa Ryszarda Szurkowskiego. Przyjdź i dorzuć swoją cegiełkę!

Trzydniowa akcja niesie za sobą szczytny cel. Pomoc ma trafić do jednego z najlepszych w historii polskich kolarzy szosowych. Szurkowski to dwukrotny wicemistrz olimpijski, czterokrotny medalista mistrzostw świata, najbardziej znany ze zdominowania przez kilka lat z rzędu Wyścigu Pokoju, trzykrotny mistrz świata amatorów oraz dwunastokrotny mistrz kraju.

Jeden dzień zmienił wszystko

Po zakończeniu czynnej kariery kolarskiej Szurkowski uczestniczył w wielu wyścigach organizowanych dla weteranów. 10 czerwca 2018 podczas jednych z takich zawodów w Kolonii wydarzył się  dramat. Polak miał groźną kraksę, po której został przewieziony do szpitala, przechodząc kilka operacji. Szurkowski  od tego czasu walczy o powrót do życia mimo porażenia czterokończynowego. W akcję pomocy włączyło się już wielu polskich sportowców, teraz Wrocław „pojedzie” dla Szurkowskiego!

Gośćmi wydarzenia jak tłumaczy nam jeden z organizatorów akcji Rafał Mikołajczyk – polski zawodnik w handbike’ach, będą dwukrotny olimpijczyk Marcin Bodnar oraz złoty medalista igrzysk paraolimpijskich w Pekinie z 2008 roku Andrzej Zając. W Chinach wspólnie z Dariuszem Flakiem  sięgnął po pierwsze miejsce w tandemach.

Zajęcia odbędą się w następujących wrocławskich klubach:
Dołącz do wydarzenia: ▶️ https://www.facebook.com/events/385989565515343/.

32 1500 1067 1210 6008 3182 0000
z dopiskiem: dla Ryszarda Szurkowskiego

Oddaj 1% siebie!
Możesz również przekazać 1% swojego podatku. Wystarczy w deklaracji PIT, w rubryce poświęconej OPP wpisać dane:
KRS: 0000272272
z dopiskiem: dla Ryszarda Szurkowskiego

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL