Wybierz z nami sportowca lipca!

Lipiec za nami. Nadszedł zatem czas na wybranie już po raz czwarty sportowca miesiąca. Poniżej przedstawiamy Wam nazwiska kandydatów, którzy zostali przez nas nominowani do tego tytułu.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

– Ewa Durska (lekkoatletyka)

Od blisko 20 lat nie schodzi z najwyższego stopnia podium, jest trzykrotną mistrzynią paraolimpijską. 40-latka poleciała do Londynu bronić złotego medalu mistrzostw świata w pchnięciu kulą. I udało się. Wynikiem 13,18 metra z trzeciej kolejki po raz piąty w karierze sięgnęła po tytuł mistrzyni świata w tej konkurencji.
Przeczytaj więcej.


– Maciej Lepiato (lekkoatletyka)

Rekordzista świata w skoku wzwyż. Na arenie międzynarodowej dominuje od sześciu lat. W tym czasie zdołał wywalczyć dwa złote medale igrzysk paraolimpijskich oraz cztery mistrzostw świata. Po czwarty z nich sięgnął w Londynie, a tytuł ten przypieczętował skokiem nad poprzeczką zawieszoną na 2,14 m.
Przeczytaj więcej.


– Joanna Mazur i Michał Stawicki (lekkoatletyka)

Wierzyć się nie chce, że biegają razem zaledwie półtora roku. Przed przyjazdem do Londynu ich największym osiągnięciem był złoty i srebrny krążek mistrzostw Starego Kontynentu. W stolicy Wielkiej Brytanii przyszło im rozegrać zawody życia. Na bieżni stadionu, który przed pięcioma laty gościł najlepszych sportowców olimpijskich i paraolimpijskich, sięgnęli po trzy medale mistrzostw świata: złoty w biegu na dystansie 1500 metrów, srebrny na 800 metrów i brąz na 400 metrów.
Przeczytaj więcej.
Przeczytaj więcej.
Przeczytaj więcej.


– Barbara Niewiedział (lekkoatletyka)

Niekwestionowana królowa średnich dystansów. Na najwyższym stopniu podium igrzysk paraolimpijskich stawała trzykrotnie. Podczas mistrzostw świata w Londynie po raz kolejny w swojej karierze wywalczyła złoty medal w finale 1500 metrów. Do tytułu tego dorzuciła dodatkowo srebro w biegu na 400 metrów.
Przeczytaj więcej.
Przeczytaj więcej.


– Artur Pióro (pływanie)

Trzykrotny medalista zakończonych przed kilkoma dniami w tureckim Samsunie XXIII Letnich Igrzysk Głuchych. Drugi zawodnik finału 400 metrów stylem dowolnym i trzeci w tym samym stylu na dystansie 1500 metrów. Był także mocnym ogniwem męskiej sztafety 4×200 metrów w stylu dowolnym, która w finale tej konkurencji popłynęła po brąz.
Przeczytaj więcej.


– Konrad Powroźnik (pływanie)

Kolega Artura Pióro z reprezentacji. Był jednym z czterech elementów sztafety 4×200 metrów w stylu dowolnym, która podczas igrzysk w Samsunie sięgnęła po brąz. Jako jedyny z biało-czerwonych powróci z Turcji ze złotem. Powroźnik okazał się bezkonkurencyjny w finale 200 metrów stylem motylkowym.
Przeczytaj więcej.

W jaki sposób możecie oddać głos? Wystarczy wejść na naszego Facebooka i pod przypiętym na górze strony postem wybrać jedną z sześciu reakcji (lajk, serduszko, etc.). Do każdego zawodnika przypisana została jedna emotikonka. W celu uniknięcia faworyzowania któregokolwiek z kandydatów nazwiska sportowców uszeregowane zostały w kolejności alfabetycznej.

Na Wasze głosy czekamy do 4 sierpnia (piątek) do godziny 18:00 🙂 Zatem do dzieła!

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL