Zbierają złotówki na złote medale. Niewidomi tenisiści liczą na nasze wsparcie!

Niewidomi na mistrzostwach” – taką nazwę nosi zbiórka prowadzona za pośrednictwem platformy crowdfundingowej pomagam.pl, której celem jest zebranie funduszy na wyjazd polskiej reprezentacji na mistrzostwa świata w tenisie ziemnym. Marzenie biało-czerwonych wycenione zostało na 20 tysięcy złotych.

Blind tennis jest dyscypliną sportu przeznaczoną dla osób ze wzrokową niepełnosprawnością. Choć nad Wisłą specjalność ta wciąż walczy o przebicie do mediów, to z roku na rok przybywa zawodników chcących zgłębiać jej tajniki. Biało-czerwoni mają za sobą obiecujący debiut na mistrzostwach świata w 2017 roku w Hiszpanii. Udział w tamtej imprezie nie doszedłby do skutku bez wsparcia kibiców oraz sponsorów, którzy w krótkim czasie uzbierali dla polskiego zespołu ponad 40 tysięcy złotych. Dzięki tej kwocie zorganizowano przelot na Półwysep Iberyjski dla siedmioosobowej reprezentacji wspieranej dodatkowo przez trzech opiekunów-przewodników. Nasi tenisiści w stu procentach wykorzystali podarowaną szansę na zdobycie cennego międzynarodowego doświadczenia. Za okazane im serce odwdzięczyli się swoim darczyńcom dwoma krążkami. Grzegorz Kurpiński w kategorii B3 cieszył się wówczas ze srebra, Marcin Król natomiast w zmaganiach grupy B2 stanął na najniższym stopniu podium. Co warte podkreślenia – po zaledwie kilku miesiącach treningów!

Kolejnym celem biało-czerwonych jest występ na tegorocznym światowym czempionacie, którego organizację również i tym razem powierzono Hiszpanii.

Jedyną barierą, jaka stoi nam na drodze, to bariera finansowa. 20 000 – to cena naszych marzeń. Zbieramy złotówki na złote medale!

– możemy przeczytać na platformie pomagam.pl. 20 tysięcy złotych umożliwiłoby wysłanie za granicę czterech tenisistów oraz trenera i w całości zostałoby przeznaczone na pokrycie kosztów przelotu, badań, zakwaterowania czy wyżywienia. Liczy się każda złotówka, a zegar nieubłaganie odlicza minuty do zakończenia zbiórki. Na zebranie pełnej sumy polscy tenisiści mają czas do 15 marca. Na ten moment zgromadzili na swoim koncie ponad jedną czwartą wymaganej sumy. Każda wpłata przybliża biało-czerwonych do przekucia marzeń w rzeczywistość. Nie pozwólmy, by ich ciężka praca poszła na marne!

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/blindtennispolska.

————

Fot.: Blind Tennis Polska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL