Złote medale Durskiej i Meloch w Bangkoku

Bardzo dobrze spisują się biało-czerwoni podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata osób z niepełnosprawnością intelektualną INAS, które odbywają się w Bangkoku. Po dwóch złotych medalach Barbary Niewiedział i srebrze Arlety Meloch dorobek Polaków powiększył się o kolejnych kilka krążków.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Po złoto w pchnięciu kulą sięgnęła Ewa Durska. Nasza trzykrotna mistrzyni paraolimpijska, do której należy aktualny rekord świata w tej specjalności, w najlepszej swojej próbie posłała kulę na odległość 13,57 m. Druga w konkursie Anastazja Mysnyk uzyskała 12,65 m. Stawkę na podium uzupełniła Gloria Agblemagnon (11,71 m). Drugi krążek Durska wywalczyła w rzucie dyskiem. W finale tej konkurencji z wynikiem 38,58 m uplasowała się na trzeciej pozycji. Zwyciężyła trzecia w kuli Agblemagnon (40,01 m), tuż za nią uplasowała się Portugalka Ines Fernandes (39,33 m).

Swój drugi medal podczas tych mistrzostw wywalczyła także Arleta Meloch, która stanęła na najwyższym stopniu podium w biegu na 800 metrów. 37-latka na mecie uzyskała czas 2:20,36 min. Drugą Japonkę Anju Furuya wyprzedziła o 5,39 s. Na trzeciej pozycji ze stratą 6,19 s do zwyciężczyni finiszowała Australijka Stephanie Schweitze.

W finałowym biegu mężczyzn na dystansie dwóch okrążeń do walki o medale przystąpiło trzech naszych zawodników. Najlepiej z nich zaprezentował się Daniel Pek, który sięgnął po brąz. Dwukrotny srebrny medalista igrzysk paraolimpijskich w biegu na 1500 m uzyskał na finiszu czas 1:56,27 min. Bezkonkurenyjny okazał się Rosjanin Maksim Owczarenko, który podyktował bardzo mocne tempo, przybiegł na metę w czasie 1:52,75 min. Drugi był Hiszpan Deliber Rodriguez Ramirez (1:55,44 min). Na piątej pozycji ukończył zmagania Rafał Korc (1:59,87 min), dwie lokaty niżej sklasyfikowany został Sylwester Jaciuk (2:08,61 min).

Cała wyżej wymieniona trójka wraz z Mariuszem Pietruchą przystąpiła do rywalizacji sztafet 4×400 metrów. W stawce pięciu zespołów Polacy z czasem 3:58,17 min sklasyfikowani zostali na ostatnim miejscu. Triumfowali Rosjanie (3:22,85 min) przed Hiszpanami (3:25,16 min) i Japończykami (3:28,59 min).

Mariusz Pietrucha był także siódmy w skoku w dal. W najlepszej próbie Polak uzyskał 6,12 m. Złoty medal powędrował do Ukraińca Dmytro Prudnikowa, który jako jedyny tego dnia lądował poza granicą siedmiu metrów (7,14 m). Drugi był Japończyk Mitsuo Jamaguchi (6,77 m), a trzeci reprezentant Singapuru Suhairi Bin Suhani (6,73 m).

Finałową stawkę ośmiu zawodniczek w biegu na 200 metrów zamknęła Sandra Pieczychlebek, która na mecie uzyskała czas 28,83 s. Triumfowała Ukrainka Julia Szuliar (26,52 s) przed Rosjanką Anastazją Głuszkową (26,87 s) i Portugalką Claudią Santos (27,80 s). Polka dodatkowo jako jedyna zawodniczka wystartowała w biegu na dystansie 400 metrów przez płotki. Dystans jednego okrążenia pokonała w czasie 1:20,67 min.

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

Za udostępnienie wszystkich wyników serdecznie dziękujemy Panu Michaelowi Thomsonowi z INAS.

 

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL