Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych: Złote żniwa biało-czerwonych!

Medalowe żniwa biało-czerwonych trwają w najlepsze. Poniedziałkowa rywalizacja na sportowych obiektach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przyniosła polskim reprezentantom pokaźną kolekcję złotego kruszcu.

Piękny start mają za sobą ciężarowcy. 33-letni Sebastian Jędrzejewski zdobył trzy złota, w wyciskaniu, martwym ciągu oraz w połączonej rywalizacji. Takiego samego wyczynu dokonała 17-latka Kamila Woźna. W poniedziałek doczekaliśmy się również kolejnego złota na pływalni. 35-letni Marcin Ołdyński przypłynął wczoraj czwarty na 50m st. klasycznym, zaś dziś był bezkonkurencyjny na dystansie 25 metrów ,,żabką”. Czas naszego mistrza to 21,75s. Za nim finiszowali Philip Nicholls z Wielkiej Brytanii (23,85s) oraz Alejandro Bartesaghi z Włoch (23,95s). Siódme miejsca na 25m st. dowolnym zajęli Maja Micorek i Leszek Sienkiewicz.

W badmintonie po srebro sięgnął Krzysztof Sołtysiak. Polak złoto przegrał z Mohammadem Abdulem Kaderem Soronem z Bangladeszu. Drugą lokatę w badmintonie wywalczyła również Magdalena Czerwiec, w jej grupie lepsza była jedynie rywalka z Hong Kongu Lam Hing Chung. Krążka nie udało się zdobyć Katarzynie Janickiej. To nie był koniec medali w sportach rakietowych. Małgorzata Królik, która cieszyła się ze srebra w singlu, i czwarty w grze pojedynczej Mateusz Zdaniukiewicz stworzyli wspólnie debel. Biało-czerwoni sięgnęli w grze podwójnej po brąz. W poniedziałek odnieśli dwie wygrane i dwie porażki. Niepokonani byli Azerowie i to oni cieszyli się ze złota, srebro przypadło Gruzinom.

Bez medalu zakończyli swoje starty lekkoatleci. Sylwia Caputa była czwarta, a Karolina Skitek szósta w biegu na 100 metrów. Ósmy na 400 metrów był Wojciech Simlat. W bocci również byliśmy tuż za podium, czwartą lokatę zajęła Agnieszka Cieluch.

Pięć medali w kajakarstwie niedzielę wywalczyli nasi 19-letni reprezentanci. Dwukrotnie ze złota cieszyła się Patrycja Kobierowska. Polka triumfowała w wyścigu na 200 i 500 metrów oraz wspólnie z Kornelem Konieczkiem sięgnęła po srebro w kajakowej dwójce. Kornel indywidualnie dorzucił dwa srebra na 200 i 500m.

Fot. Adam Nurkiewicz.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL