Fot. Para-Badminton Poland/Facebook

Złoto Darii Bujnickiej i Oliwii Szmigiel w Tajlandii

W Pattayi w Tajlandii zakończył się turniej badmintonowy Thailand Para Badminton International (9-14.05). Rewelacyjnie w grze podwójnej spisały się Daria Bujnicka z Oliwią Szmigiel, sięgając wspólnie po raz pierwszy w karierze po złoty krążek.

Po sześciu latach grania debla w parze z Darią Bujnicką wreszcie osiągnęłyśmy to, co chciałyśmy – złoto! Jestem zadowolona z naszego progresu i że jako jedynki na świecie zagrałyśmy na tym turnieju bardzo dobrze. Rządziłyśmy na korcie, mimo że przeciwniczki prezentowały wysoki poziom – napisała w mediach społecznościowych Oliwia Szmigiel.

Nasz etatowy żeński debel w potyczkach kategorii SH6 (zawodniczki niskorosłe) wygrał wszystkie mecze, w dodatku bez straty seta. Kluczowe z punktu widzenia złotego medalu okazało się zwycięstwo z reprezentującymi Indie Rachaną Shaileshkumar Patel oraz Nithyą Sre Sumathy Sivan, gdzie decydujące okazały się pojedyncze lotki. Indywidualnie Daria Bujnicka nie wyszła z fazy grupowej, natomiast Oliwia Szmigiel odpadła z rywalizacji w ćwierćfinale po przegranej w dwóch odsłonach z późniejszą finalistką Sumathy Sivan.

Na etapie rozgrywek grupowych zmagania w SU5 (zawodnicy z dysfunkcją kończyny górnej) zakończył Bartłomiej Mróz, notując w trzech spotkaniach jedno zwycięstwo. W grze podwójnej razem z Turkiem Ilkerem Tuzcu przegrał walkę o półfinał po trudnej trzysetowej przeprawie.

Kolejny turniej już od środy odbywać się będzie w stolicy Bahrajnu, Manamie.

————

Fot. Para-Badminton Poland

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL