Złoto dla Polski! Siatkarze plażowi wygrali międzynarodowy turniej w Słowenii

Fenomenalne wieści dotarły do nas ze stolicy Słowenii – Lublany, gdzie w dniach 30 lipca – 1 sierpnia rozgrywana była druga edycja międzynarodowego turnieju w siatkówce plażowej LIDL Slovenija Open. Biało-czerwoni w pięknym stylu rozprawili się w finale w dwóch setach z Włochami i tym samym obronili zdobyty przed rokiem tytuł.

W drugiej edycji prestiżowego turnieju LIDL Slovenija Open w siatkówce plażowej o najwyższe trofea zawalczyło łącznie 17 męskich oraz żeńskich drużyn. Podopieczni trenera Piotra Janiaka do rywalizacji przystąpili jako zwycięzcy ubiegłorocznych zmagań, a do powtórki sukcesu sprzed dwunastu miesięcy oddelegowane zostało trio w składzie Artur Wąsowicz, Rafał Wojtowicz oraz Dariusz Cegiełka.

Biało-czerwoni pierwszy dzień zawodów zakończyli z bilansem 3:1, pokonując bez większych problemów Serbów, Włochów oraz Słowaków. Na zakończenie sobotnich rozgrywek skuteczny opór nieoczekiwanie postawiła im ekipa z Kazachstanu będąca tego dnia poza zasięgiem pozostałych zespołów. Awans do niedzielnego półfinału nasi siatkarze przypieczętowali nazajutrz efektownymi wygranymi nad Niemcami i Słowenią, tracąc na tym etapie turnieju dwa sety.

W półfinale po drugiej stronie siatki czekali na Polaków żądni sprawienia kolejnej niespodzianki Kazachowie. Rewanż w wykonaniu naszych reprezentantów okazał się udany, a miejsce w finale zapewniła im wygrana w dwóch setach 21:16, 21:13. W meczu o złote medale drużyna trenera Janiaka trafiła na Włochów, którzy wcześniej rozgromili w dwóch odsłonach Niemców. Drugi z rzędu tytuł w Lublanie biało-czerwoni zwieńczyli zwycięstwem 21:17 w pierwszej partii, a w następnej wysokim 21:11.

Dla reprezentantów Polski w siatkówce plażowej jest to drugi w tym roku wygrany zagraniczny turniej. Wcześniej Mazurek Dąbrowskiego wybrzmiał dla nich we włoskim Bibione, gdzie w maju rozgrywano Beach Volley Marathon.