Zmarł Leszek Hallmann, wicemistrz paraolimpijski z Atlanty

Smutna wiadomość dotarła do rodziny paraolimpijskiej.  Jak poinformowano na Facebooku na oficjalnym profilu klubu Szansa-Start Gdańsk: ,,w dniu wczorajszym z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Ś.P. Leszka Hallmanna, długoletniego członka naszego Stowarzyszenia, medalisty paraolimpijskiego, multimedalisty Polski, wspaniałego sportowca i przyjaciela.”

Leszek Hallmann reprezentował barwy naszego kraju na trzech kolejnych igrzyskach paraolimpijskich. Jego debiut miał miejsce w 1996 roku. W Atlancie Leszek Hallmann rozdzielił zawodników z USA Kima Brownfielda i Pernella Coopera w najcięższej męskiej kategorii  (powyżej 100 kg). Srebro wygrał z drugim z Amerykanów wagą ciała. Na tych samych igrzyskach złoto wywalczyli Ryszard Fornalczyk (-75kg) i Ryszard Tomaszewski (-90kg). W klasyfikacji medalowej podczas IP przegraliśmy jedynie w tej dyscyplinie z Chinami i Koreą (2-1-1). Na kolejnych dwóch igrzyskach, w  Sydney (2000) oraz Atenach (2004) nie udało mu się wrócić z medalem. W Australii zajął czwartą lokatę, w Grecji szóste.

Warto zapoznać się z sylwetką naszego paraolimpijczyka przedstawioną poniżej.

Fot.: Marcin Banaszkiewicz.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL