Znamy medalistów międzynarodowych mistrzostw Polski w szermierce na wózkach

W Warszawie zakończyły się międzynarodowe mistrzostwa Polski w szermierce na wózkach. W przededniu startu „Szabli Kilińskiego” biało-czerwoni wywalczyli 18 medali, co w klasyfikacji generalnej zaowocowało drugą lokatą (za Ukrainą).

W XXXI edycji szermierczych mistrzostw Polski uczestniczyli reprezentanci dziesięciu krajów. Poza biało-czerwonymi do indywidualnych pojedynków przystąpili zawodnicy z Ukrainy, Niemiec, Hongkongu, Iraku, Gruzji, Argentyny, Hiszpanii, Turcji oraz Australii. Po raz pierwszy impreza odbyła się na obiekcie stadionu piłkarskiego Legii Warszawa, co dodatkowo wzmocniło rangę wydarzenia. Medalistów w trzech broniach wyłoniono z podziałem na płeć oraz kategorię niepełnosprawności.

Czwartkowe zmagania upłynęły pod znakiem potyczek floretowych. Polscy szermierze w specjalności tej sięgnęli po cztery krążki. W kategorii A wicemistrzowski tytuł zgarnął Michał Nalewajek (IKS-AWF Warszawa), ulegając w finale 6:15 Ukraińcowi Andrijowi Demczukowi. Do polsko-ukraińskiego starcia doszło także w najważniejszej walce kategorii B, w której Anton Dacko zatriumfował 15:7 nad Patrykiem Banachem (IKS-AWF Warszawa). Trzecie miejsce i brąz przypadły tu z kolei Rafałowi Pikolukowi (IKS Szermierka Wołomin). Ze srebra może cieszyć się Sara Rogowska (Sekcja szermierki na wózkach Legii Warszawa), którą w finale kategorii B pokonała stosunkiem 15:9 Gruzinka Irma Khetsuriani.

W piątek o tytuły rywalizowano w szpadzie. W kategorii A po złoto sięgnęła Marta Fidrych (IKS-AWF Warszawa), wygrywając w finale jednym punktem 15:14 z Ukrainką Jewgienią Breus. Medalowy dorobek naszych pań uzupełniły Jadwiga Pacek (IKS-AWF Warszawa) wraz z Sarą Rogowską, które w kategorii B ex aequo sklasyfikowano na trzeciej lokacie. Drugie srebro do swojego dorobku dołożył w kategorii A Michał Nalewajek, a jego klubowy kolega Patryk Banach razem z Michałem Dąbrowskim (IKS Szermierka Wołomin) zdobyli brąz w kategorii B.

Na zakończenie mistrzostw poznaliśmy nazwiska zwycięzców w szabli. Bezkonkurencyjna w kategorii A okazała się Kinga Dróżdż (IKS-AWF Warszawa), która w finale rozprawiła się 15:9 z Ukrainką Natalią Morkwicz. Brąz w tej specjalności powędrował do Marty Fidrych. W kategorii B najlepsza była Karolina Strawińska (Sekcja szermierki na wózkach Legii Warszawa), która złoto przypieczętowała wygraną 15:11 nad Irmą Khetsuriani. Brązem nagrodzona została natomiast Jadwiga Pacek. W kategorii A na trzecim miejscu znalazł się również Michał Siatkowski (Sekcja szermierki na wózkach Legii Warszawa). W potyczkach kategorii B mistrzem został Adrian Castro (IKS-AWF Warszawa) po triumfie 15:4 nad Michałem Dąbrowskim. Brąz ostatecznie trafił do Adama Jabłońskiego (IKS Szermierka Wołomin).

W otwartej klasyfikacji medalowej z dorobkiem czterech złotych, pięciu srebrnych i dziewięciu brązowych krążków polscy szermierze zajęli drugą lokatę. Zwycięzcami zostali Ukraińcy (5-6-10), a TOP3 uzupełnili Irakijczycy (2-0-0).

Fotorelacja autorstwa Adriana Stykowskiego dostępna jest [TUTAJ].

————

Fot. główne: Adrian Stykowski/Fundacja Pełnosprawni w Sporcie

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL