Fot. Paula Duda/Amp Futbol Polska

Znamy oficjalny hymn ampfutbolowego EURO! To utwór „Razem” Sound’n’Grace

Sound’n’Grace nagrał utwór „Razem” specjalnie dedykowany Mistrzostwom Europy Amp Futbol Kraków 2021. To właśnie ta piosenka jest oficjalnym hymnem Turnieju i będzie towarzyszyła m.in. piłkarzom, kibicom, ale i organizatorom w zbliżającym się europejskim czempionacie. Pierwszy mecz Mistrzostw piłkarzy po amputacjach już 12 września, w niedzielę, o godzinie 18:00 na stadionie Cracovii. Przed spotkaniem odbędzie się ceremonia otwarcia Mistrzostw, w czasie której Sound’n’Grace wykona oficjalny hymn ampfutbolowego EURO.

Fot. Paula Duda/Amp Futbol Polska

Jednym z piłkarzy, który wziął udział w nagraniu był bramkarz Jakub Popławski. – To było moje pierwsze muzyczne doświadczenie i muszę przyznać, że bardzo mi się podobało. Sound’n’Grace świetnie nas przyjął i bawiliśmy się doskonale podczas nagrania, mimo później pory. A hymn? Jak dla mnie jest po prostu świetny! – mówi golkiper, a wtóruje mu kolega z drużyny Jakub Kożuch, który także wystąpił w teledysku. – Jechałem na nagranie z lekką niepewnością, bo nie wiedziałem, co mnie czeka. Niepotrzebnie. Atmosfera była fantastyczna, utwór „Razem” jest świetny, a sam teledysk mogę oglądać bez przerwy. Nie ukrywam, że już nie mogę doczekać się Mistrzostw! – mówi zawodnik ampfutbolowej reprezentacji.

– Współpraca z Sound’n’Grace była czystą przyjemnością. To profesjonaliści i niezwykle utalentowani muzycy. Cieszy mnie niezmiernie, że w nagraniu m.in. teledysku wzięli udział nasi zawodnicy. Mam nadzieję, że w zbliżających się Mistrzostwach zagrają koncertowo, a nasz hymn poniesie ich po medal Mistrzostw Europy – przyznaje prezes Amp Futbol Polska Mateusz Widłak.

Podobne wrażenie jak piłkarze reprezentacji Polski mieli także muzycy Sound’n’Grace. – Piękne sportowe emocje zobrazować dźwiękami to wspaniała przygoda dla Sound’nGrace’! Nasi Reprezentanci odwiedzili nas w studio nagrań, mieliśmy okazję trochę porozmawiać, później pośpiewaliśmy razem i od razu złapaliśmy ich świetną energię! Trzymamy kciuki za chłopaków i nie możemy się doczekać Krakowa! – mówi Anna Żaczek-Biderman, liderka chóru Sound’n’Grace.

Ważną informacją dla fanów jest fakt, że Sound’n’Grace pojawi się osobiście na płycie stadionu Cracovii, by wykonać oficjalny hymn Mistrzostw. Występ będzie zarazem elementem ceremonii otwarcia ampfutbolowego EURO, która została przewidziana na godzinę 17:30. Naturalnie 12 września, przed meczem otwarcia Polska – Ukraina. Wstęp na to wydarzenie będzie bezpłatny, a specjalne wejściówki będzie można odbierać w kasach przy stadionie już na 2 godziny przez rozpoczęciem.

Fot. Paula Duda/Amp Futbol Polska

Sound’n’Grace to polski chór wykonujący muzykę gospel, soul, R&B i funk. Historia zespołu sięga 2005 roku, kiedy to Anna Żaczek-Biderman i Kamil Mokrzycki powołali projekt do życia. Przez ponad 15 lat istnienia artyści zdobyli serca słuchaczy w całej Polsce. Od tytułu „Najlepszego chóru w Polsce” wg jurorów programu „Mam Talent”, po liczne współprace z takimi artystami jak Sylwia Grzeszczak, Mrozu, Afromental, Margaret, Zbigniew Wodecki czy Maryla Rodowicz. Piosenki Sound’n’Grace można było usłyszeć również w filmie “Listy do M2” oraz w serialu “Prawo Agaty”. MTV Europe Music Awards okrzyknął S’n’G „Najlepszym Polskim Wykonawcą 2015”, zaś album „Atom” w ciągu niespełna roku okrył się platyną. Największe przeboje to “Dach”, “Na pewno”, “Idealnie”, utwór “100” z gościnnym udziałem Filipa Lato czy “Nic do stracenia” z Mrozem. Łącznie zespół wydał trzy autorskie albumy – “Atom”, “Życzenia” oraz najnowszy “Początek”, pochodzący z 2020 roku. Album promuje singiel “Nasz ślad” nagrany wspólnie z Kamilem Bednarkiem. Nie zabrakło również międzynarodowej współpracy. Utwór “Cut through” powstał przy udziale amerykańskiego wokalisty i producenta Josefa Hedingera. To kompozycja, nad którą pracowały topowe nazwiska ze świata muzycznego, m.in. 10-krotni zdobywcy nagród Grammy – Bruno Mars i Philip Lawrence. „Początek” to piętnaście pełnych radości utworów, które są opowieścią o nadziei i próbie rozpoczęcia wszystkiego na nowo. Album idealny na współczesne czasy. Zespół liczy ponad 18-stu wyjątkowych wokalistów. Koncertuje w składzie 10-osobowym, któremu towarzyszą jedni z najlepszych muzyków w naszym kraju.

Mistrzostwa Europy Amp Futbol Kraków 2021 odbędą się w dniach 12-19 września na trzech krakowskich stadionach: Cracovii, Garbarni i Prądniczanki i transmitowane będą w TVP Sport. Polacy o awans do fazy pucharowej powalczą z Ukrainą, Izraelem oraz Hiszpanią. Ambasadorem EURO jest Robert Lewandowski. Wejście na wszystkie mecze Mistrzostw będzie DARMOWE, a specjalne wejściówki będzie można odbierać w dniu meczów bezpośrednio przy stadionach (już na dwie godziny przed pierwszym gwizdkiem). Mecz otwarcia turnieju Polska – Ukraina już 12 września o godzinie 18:00 na Stadionie Cracovii i w TVP Sport.

————

Informacja prasowa

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL