Fot. Paula Duda/Amp Futbol Polska

Znamy skład polskiej reprezentacji na mistrzostwa Europy w amp futbolu!

Selekcjoner ampfutbolowej reprezentacji Polski Marek Dragosz ogłosił dziś powołania na wrześniowe Mistrzostwa Europy Amp Futbol Kraków 2021. Ogłoszenie kadry nastąpiło na konferencji prasowej zorganizowanej na stadionie Cracovii, a więc obiekcie, na którym już 12 września (godz. 18:00) biało-czerwoni rozegrają z Ukrainą mecz otwarcia ampfutbolowego czempionatu. W kadrze znalazło się trzynastu ampfutbolistów reprezentujących trzy polskie kluby: Wisłę Kraków, Legię Warszawa oraz Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała.

Wrześniowe Mistrzostwa Europy Amp Futbol Kraków 2021 zbliżają się wielkim krokiem, z każdym dniem rośnie również zainteresowanie turniejem, co było widać chociażby po frekwencji na poniedziałkowej konferencji prasowej na stadionie Cracovii. Do dyspozycji licznie przybyłych przedstawicieli mediów byli nie tylko trener reprezentacji Marek Dragosz oraz  piłkarz Krystian Kapłon, ale także prezes Amp Futbol Polska Mateusz Widłak oraz Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa Janusz Kozioł.

– Pod każdym względem jesteśmy przygotowani do mistrzostw, właściwie już od ubiegłego roku – przyznał Janusz Kozioł, po czym dodał: – Rok temu byliśmy gotowi, teraz tym bardziej. Jesteśmy przekonani, że pandemia nam nie przeszkodzi. Bez względu na sytuację wiemy, że stosując się do wszystkich przepisów, będziemy w stanie przeprowadzić turniej na wysokim poziomie. Na szczęście mecze będą toczyły się na otwartych stadionach, spora część kibiców jest już zaszczepiona. Reprezentacje nie będą grały przy pustych trybunach, a wręcz przeciwnie: jestem przekonany, że kibice pokażą, jak dobrze potrafią wspierać ampfutbolowych piłkarzy. W połowie sierpnia ruszamy z kampanią promocyjną. Mamy bogate nośniki reklamowe: tramwaj i pięć autobusów z reklamą mistrzostw, wykupiliśmy miejsce reklamowe na terenie Galerii Krakowskiej. Jesteśmy przekonani, że informacja o mistrzostwach dotrze do wszystkich. Współpracujemy także z rozmaitymi organizacjami, które rezerwują u nas miejscówki i jestem przekonany, że możemy być spokojni o publiczność. Zresztą już wcześniej, przy okazji meczów na Prądniczance, widzieliśmy, jak wielkie jest zainteresowanie amp futbolem.

Fot. Krzysztof Porębski/Amp Futbol Polska

Dyrektorowi wtóruje prezes Amp Futbol Polska, Mateusz Widłak. – Jeśli chodzi o możliwą frekwencję na trybunach, to na dzisiaj jest to 50%  widowni plus osoby zaszczepione. Liczymy, że te ustalenia się nie zmienią. Dla nas, gdyby na meczu było 10 000 widzów, byłoby świetną sprawą. Chcielibyśmy zaszczepić u polskich kibiców tę pasję do amp futbolu. Wiadomo, czasy są trudniejsze, ale chcemy te mistrzostwa wykorzystać jak najlepiej do rozwoju dyscypliny i tego, co nas czeka przez kolejne lata – przyznaje prezes Widłak, który poinformował również o tym, w jaki sposób kibice będą mogli pojawić się na trybunach stadionów Cracovii, Garbarni i Prądniczanki: – Wejście na wszystkie mecze turnieju będzie bezpłatne. Na meczach na Garbarni bramy będą zwyczajnie otwarte, a jeżeli chodzi o spotkania na stadionach Cracovii i Prądniczanki, to będziemy bazować na darmowych wejściówkach, które będą do odebrania w kasach przy stadionach bezpośrednio przed meczem.

Kibice mogą już zatem szykować się na wielką piłkarską ucztę. To samo czyni zresztą reprezentacja Polski, która przez ostatnie dni trenowała na obiektach Prądniczanki w ramach przedostatniego zgrupowania przed wrześniowym czempionatem. – Skończyliśmy zgrupowanie wczoraj, chłopcy dostaną teraz trzy dni wolnego, a potem wracamy do pracy indywidualnej. W takiej formule będziemy pracować przez najbliższe dwa tygodnie. Spotykamy się ponownie w Krakowie 1 września i przez kolejne pięć dni będziemy przygotowywać się do mistrzostw Europy – poinformował selekcjoner reprezentacji Polski Marek Dragosz, dla którego ostatnie dni były bardzo trudne. Dlaczego?

– Chciałbym poznać trenera, który ma wybitną łatwość w wyborze ekipy na taki turniej. Mieliśmy dużą trudność przy ustaleniu ostatecznej kadry, analogicznie było zresztą przy okazji poprzednich mistrzostw. Z perspektywy trenera jednak nie tyle trudno jest powołać trzynastu zawodników, co podziękować dwóm piłkarzom, którzy w ostatnim czasie bardzo ciężko trenowali i niestety poniekąd zostali odarci z marzeń. Niestety mieliśmy jednak limity uwarunkowane przepisami i tak musiało się stać – wyjaśnił trener biało-czerwonych. Ostatecznie trener Dragosz zdecydował się na następującą trzynastkę zawodników, których nazwiska zostały zaprezentowane za pomocą specjalnego spotu, w którym kadrę ogłaszali obecni i byli reprezentanci Polski z Robertem Lewandowskim, Arkadiuszem Milikiem, Łukaszem Fabiańskim czy Arturem Borucem na czele.

Na konferencji prasowej był obecny jeden z powołanych zawodników, Krystian Kapłon. – Widać koncentrację w drużynie. To zdecydowanie. Został miesiąc, ale już wchodzimy na nasze najwyższe obroty. Z treningu na trening wyglądamy coraz lepiej i myślę, że już jesteśmy dobrze przygotowani do tego turnieju. Fakt, że będziemy mieć wsparcie licznych kibiców, dodaje nam skrzydeł. Gramy dla fanów i również dzięki nim zdobywamy bramki oraz osiągamy sukcesy. Moim marzeniem jest to, by kibiców było tak dużo, aby wręcz zabrakło miejsca na stadionie. Tak już zdarzało się wcześniej na naszych meczach i to było coś fantastycznego – mówi piłkarz reprezentacji, zaś trener Dragosz dopowiedział o jeszcze innym życzeniu: – Wszyscy mamy takie marzenie, aby 19 września mieć na szyi medal. To nie są marzenia bezpodstawne, ale to jest turniej, to jest sport. Wszyscy jednak na to pracujemy.

Aby to się stało, najpierw Polacy muszą wyjść z grupy i zagrać w ćwierćfinale, a powalczą o to kolejno z reprezentacjami Ukrainy (12 września, godz. 18:00; stadion Cracovii), Izraela (14 września, godz. 18:00; stadion Prądniczanki) oraz Hiszpanii (15 września, godz. 18:00; stadion Prądniczanki). Ostatecznie w czempionacie weźmie udział czternaście reprezentacji, a nie szesnaście, jak pierwotnie zakładano. – Walczyliśmy o organizację mistrzostw w zeszłym roku, następnie o organizację w tym roku. Mieliśmy różne obawy  w związku sytuacją pandemiczną. Byliśmy w stałym kontakcie z reprezentacjami i ostatecznie czternaście drużyn weźmie udział w mistrzostwach. Najpierw wypadła nam Szkocja, którą zastąpił Izrael. Teraz jednak, podczas weryfikacji, wypadły Holandia z grupy D i Azerbejdżan z grupy B. Żałujemy, że tak się stało, ale nie wpływa to w dużej mierze na szkielet turnieju. Terminy meczów już znamy i niedługo opublikujemy je na naszej stronie ampeuro.eu – poinformował prezes Widłak. Finał czempionatu odbędzie się 19 września o godzinie 20:00 na stadionie Cracovii.

Przy okazji dzisiejszej konferencji, zaprezentowano także kolejnego partnera Mistrzostw Europy Amp Futbol Kraków 2021. Została nim firma Oshee. – Będzie dbała o odpowiednie nawodnienie drużyny. Już wcześniej firma Oshee współpracowała z naszą reprezentacją, a na etykiecie napojów pojawił się m.in. jeden z naszych piłkarzy – powiedział Artur Kurzawa, kierownik ampfutbolowej reprezentacji.

Kadra reprezentacji Polski w amp futbolu:

BRAMKARZE: Łukasz MIŚKIEWICZ (Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała), Jakub POPŁAWSKI (Legia Warszawa), Igor WOŹNIAK (Wisła Kraków).

OBROŃCY: Kamil ROSIEK (Wisła Kraków), Przemysław ŚWIERCZ (Wisła Kraków), Jakub KOŻUCH (Legia Warszawa), Przemysław FAJTANOWSKI (Wisła Kraków), Piotr MIZERA (Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała).

POMOCNICY/NAPASTNICY: Krystian KAPŁON (Wisła Kraków), Tomasz MIŚ (Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała), Kamil GRYGIEL (Wisła Kraków), Bartosz ŁASTOWSKI (Legia Warszawa), Mariusz ADAMCZYK (Legia Warszawa).

Grupy EURO 2021:

Terminarz rozgrywek biało-czerwonych:

————

Informacja prasowa Amp Futbol Polska

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL